Ісламські богослови мають запропонувати своє екуменічне богослов’я, аби зробити ефективним діалог між мусульманами і християнами. Про це заявив відомий київський православний богослов та публіцист, доктор філософських наук Юрій Чорноморець на семінарі-дискусії міжнародної християнської асоціації YMCA під Києвом (с. Пухівка Броварського району) 5 серпня під час обговорення питання інтеграції мусульман в діяльність YMCA, повідомляє кореспондент порталу «Релігія в Україні»

Юрій Чорноморець наголосив на головній проблемі, що, на його думку, стримує активний богословський та соціальний діалог між християнами та мусульманами – відсутність ісламської екуменічної теології. «Коран вчить терпимості до юдеїв та християн, як до «людей Писання». І відповідальність мусульманських богословів – це запропонувати на підставі цього вчення своє екуменічне богослов’я», – упевнений Юрій Чорноморець.

Представники Духовного управління мусульман України, які були присутніми на семінарі, висловили свою солідарність з основними принципами YMCA, які полягають у пропагуванні здорового способу життя та залученні молоді до суспільно-корисної діяльності. Однак, з огляду на присутність високих гостей з-за кордону, вони зауважили, що у Європі не завжди йдуть на зустріч духовним потребам мусульман.

 

One Response to Юрій Чорноморець: «Відсутність ісламської екуменічної теології стримує активний богословський та соціальний діалог між християнами та мусульманами»

  1. […] якщо богослов працює сам, і свідком його праці є лише Бог. Науковий подвиг чимось схожий на чернецтво, але світ […]

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика