Російська православна церква виступає проти висунення кандидатури актора Івана Охлобистіна на президентських виборах у Росії.

За словами глави синодального Відділу по взаєминах РПЦ і суспільства протоієрея Всеволода Чапліна, і в Основах соціальної концепції РПЦ, і в одному з документів Архієрейського собору 2011 йдеться про те, що священнослужителі не можуть висувати свої кандидатури на виборах у будь-які органи представницької влади будь-яких країн і будь-яких рівнів. Він вважає, що це «природним чином поширюється і на вибори президента».

Як повідомлялося раніше, актор Іван Охлобистін оголосив сьогодні на прес-конференції про свої плани балотуватися у президенти Росії.

Причому Охлобистін підкреслив, що для того, щоб серйозно займатися політикою, йому потрібно «хоча б мовчазне схвалення Церкви».

Іван Охлобистін знявся в десятках російських фільмах, у тому числі в Generation П, ДМБ, Даун Хаус і Цар. Крім того, він відомий як сценарист і режисер. Із 2001 Охлобистін був священиком, проте у 2010 році на прохання самого актора патріарх Кирило тимчасово відлучив його від священнослужіння.

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика