Зауваження та пропозиції будуть враховані при їхньому доопрацюванні

Міжсоборне присутствіє Руської Православної Церкви опублікувало для загального обговорення нові проекти своїх документів, розглянуті 15 червня у ході третього засідання президії Міжсоборного присутствія.

Опубліковані проекти документів: «Процедура і критерії обрання Патріарха Московського і всієї Русі», «Проект наукового перевидання Тріоді в редакції Комісії з виправлення богослужбових книг при Святішому Правлячому Синоді (1907–1917)», «Церковно­слов’янська мова в житті Руської Православної Церкви XXI століття».

Також триває обговорення раніше опублікованих проектів документів: «Місце Помісних і Архієрейських Соборів у системі церковного управління» і «Ставлення Церкви до існуючих різноманітних перекладів біблійних книг».

Обговорення усіх п’яти документів проходить на офіційному сайті та блозі Міжсоборного присутствія (www.msobor.ru і mpr.livejournal.com), а також на науково-богословському порталі Богослов.Ru. Восени поточного року відгуки, що надійдуть, буде систематизовано та передано в редакційну комісію Присутствія.

Про проекти документів, розглянутих на засіданні президії Міжсоборного присутствія, та про плани з організації загальноцерковної дискусії навколо цих документів журналістам розповіли 20 червня на прес-конференції в Синодальному інформаційному відділі. У ній взяли участь голова Синодального інформаційного відділу В. Р. Легойда, заступник керуючого справами Московської Патріархії ігумен Савва (Тутунов) і перший заступник голови Навчального комітету Руської Православної Церкви архімандрит Кирил (Говорун), повідомляє офіційний сайт Московського Патріархату.

«Про важливість та продуктивність роботи Міжсоборного присутствія свідчить той факт, що 7 з 12-ти документів, прийнятих Архієрейським Собором 2011 р., були підготовлені в комісіях Міжсоборного присутствія», — сказав В. Р. Легойда. Він зазначив, що при підготовці документів ретельно вивчаються всі думки та коментарі, що надходять у період роботи комісій Міжсоборного присутствія. Глава Інформаційного відділу також повідомив про те, що найближчим часом має розпочати роботу самостійний сайт Міжсоборного присутствія.

Ігумен Савва (Тутунов) розповів журналістам про проект документа «Процедура і критерії обрання Патріарха Московського і всієї Русі». Він пояснив, що бажання розробити такий документ виникло ще в 2009 р., після проведення останнього Помісного Собору, оскільки у Статуті Руської Православної Церкви досі не закріплено окрему процедуру обрання Предстоятеля. Розробники документа вивчили думки єпархій та громадських організацій і підготували чотири варіанти процедури обрання Патріарха. Надалі проводитиметься робота з вивчення громадської думки з цього питання для необхідного редагування документів.

У свою чергу, архімандрит Кирил (Говорун) повідомив про підготовку документа «Церковнослов’янська мова в житті Руської Православної Церкви XXI століття». Отець Кирил підкреслив, що церковнослов’янська мова, якою написані богослужбові тексти, «є дуже важливим інструментом для збереження єдності, збереження церковної традиції всередині Церкви». Він особливо відзначив, що церковнослов’янські богослужбові тексти планується зробити більш зрозумілими і більш прозорими за допомогою тієї ж церковнослов’янської мови, при цьому не йдеться про використання в тексті богослужіння розмовної російської мови.

 

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика