Дітей заборонено називати «він» чи «вона»

«Привіт, дружок», — саме так вітають усіх тих, хто приходить до шведського дитячого садку «Егалія», свідомо не загострюючи уваги на статі дитини. У цьому закладі заборонено називати дітей «він» чи «вона», щоб випадково не зародити в дітях почуття вищості або неповноцінності перед представниками протилежної статі. Вибір іграшок та книжок у цьому дитячому садку теж строго відповідає політиці статевої, а заодно і расової рівності.

Як повідомляє invictory.org, дитячий садок, що утримується на кошти платників податків, в ліберальному районі шведської столиці Содермальм став прикладом найрадикальнішої спроби шведської влади домогтися повної рівноправності між статями з дитячого віку. Влада виходила з передумови, що навіть у самому вільнодумному шведському суспільстві хлопчикам все одно віддається прихована перевага.

На думку деяких батьків, надмірне захоплення стиранням стереотипів зайшло вже надто далеко і саме по собі загрожує великими проблемами малюкам, які, вийшовши з дитячого садка, зіткнуться з реальним життям.

Практику шведського дошкільного закладу інтернет-порталу «Православ’я і світ» прокоментували ректор Інституту християнської психології священик Андрій Лоргус і психолог Ірина Мошкова.

«З християнської точки зору людина створена або чоловіком, або жінкою. Біблійна антропологія говорить нам про зовсім точну визначеність і з погляду Біблії, і з погляду християнства, — стверджує отець Андрій. — Коли дитина поміщена в середовище, в якому статева ідентифікація не визначена, коли вона не може зіставити себе з різними моделями поведінки, образів, цінностей, норм, в її свідомості настає плутанина, щось на зразок шизофренії — дитина не може визначити, “хто є хто” і хто вона сама».

«У дитини виникає напруга, тому що вона не знає, хто вона. Це може призвести до дуже тяжких особистісних спотворень, аж до психопатології. Наприклад, відомо, що, коли в сім’ї молоді батьки одягаються однаково (наприклад, майка та джинси — так званий образ “унісекс”), дитині стає важко однозначно визначити, що таке статева роль — що роблять хлопчики в житті і що роблять дівчатка в житті, що робить тато і що робить мама, і що повинна робити вона», — вважає священик.

«Трагедія сучасного життя в тому і полягає, що зараз все переплуталося: чоловіки ведуть себе як жінки, жінки — як чоловіки, — зауважує Ірина Мошкова. — Тут проглядається відкритий протест проти замислу Божого. З найперших місяців внутрішньоутробного життя вже можна визначити: росте хлопчик чи дівчинка. А люди хочуть стерти ці межі. Господь задав дитині певні характеристики: її душі, структурі людської особистості, її приналежності до тієї чи іншої статі. І те, що людина починає від усього цього відчужуватися — це яскраво виражений протест незгоди з тим, що визначено Самим Господом».

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика