Таке питання було поставлено перед росіянами Дослідницькою службою «Середовище» та фондом «Громадська думка», інформує сайт sreda.org. 56 % опитаних не підтримують ідею збору податку з православних на користь Руської Православної Церкви.

Протилежну думку висловили 19 % учасників дослідження. Кожен четвертий респондент вагається з відповіддю. Частіше не знають що сказати з приводу церковного податку мусульмани (41 %) і росіяни, які підтримують КПРФ (34 %).

Думки самих православних стосовно податку розділилися. Частіше, ніж в середньому по Росії, на користь цього податку свідчать ті, хто регулярно причащається (28 %). Ті, хто не причащається ніколи, згодні на цей податок тільки в 20 % випадків.

Заступник декана факультету світової економіки та політики Російського Національного дослідницького університету «Вища школа економіки» Андрій Суздальцев вважає, що пропозиція щодо введення податку на користь Церкви грубо порушує Російську Конституцію. «Перш за все, потрібно враховувати, що держава та Церква у нас розділені: Росія – світська держава і збирати податки – привілей державної влади». Водночас директор Департаменту макроекономічного аналізу та методологічного забезпечення діяльності Рахункової палати Російської Федерації нагадав, що подібний податок існує в деяких країнах Європи. Там представники різних конфесій мають можливість вибору: частина тих податків, які вони й так сплачують (наприклад, деяку частку прибуткового податку), направляти не знеособлено в бюджет, а на конкретні потреби, визначені їхньою конфесійною приналежністю. У цьому випадку у церковного податку є цілком певна логіка: з одного боку, гроші підуть не взагалі до бюджету, а на церковні потреби, а з іншого – як будь-які бюджетні доходи та витрати, вони стануть прозорими, їх можна буде перевірити за цільовим призначенням.

Але не тільки росіяни не готові до введення податку на користь Церкви. Як стало відомо, днями уряд Польщі відмовив у подібному проханні Католицькій Церкві. Влада країни заявила, що державний бюджет зараз не дозволяє фінансувати з нього релігійні організації, повідомляє агентство KIPA-APIC.

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика