Вільнюська міськрада 24 листопада затвердила нові Правила про порядок і чистоту в місті, згідно з якими на вулицях столиці Литви заборонено просити і подавати милостиню, повідомляє Православ’я з посиланням на литовські ЗМІ.

Відтепер жителі Вільнюса зможуть подавати незаможним тільки в костелах, храмах і під час спеціальних заходів. На вулицях такі дії будуть вважатися порушенням громадського порядку, і за це передбачено штраф у розмірі 770 доларів США.

Втім, жебраків і тих, хто подає їм гроші, поки що не штрафують. Зате біднякам роздають карти з адресами й телефонами благодійних організацій та притулків. Суворий контроль за дотриманням правил, як очікується, почнеться в січні.

Своє рішення вільнюські політики пояснюють тим, що жебраки, які просять милостиню на вулицях, псують імідж міста і викликають невдоволення жителів. Крім цього, на думку влади, більшість жебраків витрачають отримані гроші на алкоголь.

Водночас кількість жебраків на вулицях Вільнюса не зменшується. Зараз у столиці Литви налічується близько 10 тисяч осіб, яким ніде жити, повідомляє operativno.ua.

Однак мер столиці Артурас Зуокас заявив, що в місті є досить притулків для бідних, але вони туди не звертаються, адже жебрацтво – це вид бізнесу.

«Коли ви даєте гроші, це не допомагає бездомним людям, вони залишаться на вулиці. Замість того щоб давати гроші, краще купити їжу або пожертвувати на благодійництво. У Вільнюсі є багато організацій та установ, які готові допомогти бездомним», — говорить мер Вільнюса.

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика