Комісія з канонізації святих

 

Архієпископ Херсонський і Таврійський Іоанн (Сіопко), голова Комісії з канонізації святих при Священному Синоді УПЦ

 

Прославлення святих є невід’ємною і необхідною складовою духовного життя Церкви та її апостольської діяльності в мінливій, бентежній стихії світу. Досвід святості минулих часів слугує міцним підґрунтям для сучасного церковного життя.

Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 22 листопада 2006 р. було затверджено нинішню структуру Синодальної комісії з канонізації святих, яка налічує 16 членів.

Цього року Синодальною комісією розглядалися й вивчалися представлені правлячими архієреями УПЦ житія святих.

Було розглянуто три представлення з матеріалами і життєписами подвижників віри і  благочестя нашої Святої Церкви. Ретельно вивчивши їх, Комісія визнала за можливе представити Священному Синоду УПЦ на розгляд їхні житія, для того щоб прославити їхні імена у лику святих угодників Божих, а саме:

•         схиархі­єпископа Антонія (Абашидзе);

•         схиархімандрита Феофана (Медведєва);

•         протоієрея Сергія Бондаренка.

На сьогодні Комісія продовжує вивчати матеріали, пов’язані з життям протоієрея Адріана Вожакова, протоієрея Димитрія Сурмелі та монахині Аліпії (Авдєєвої).

За рішенням Священного Синоду УПЦ, у результаті роботи Синодальної комісії, цього року звершено чин канонізації трьох угодників Божих:

•         преподобного Воніфатія Київського (Феофанівського);

•         преподобного Феофана Рихловського;

•         преподобної Євтропії Херсонської.

Ми підносимо хвалу Милосердному Богу за те, що Він і в наш складний час являє нам нових Своїх угодників. У їхньому життєвому шляху, сповненому молитовного подвигу, страждань і скорбот, ми бачимо образ віри, приклад жертовної любові до Бога і ближніх, опору в життєвих випробуваннях.

One Response to Канонізація святих

  1. […] з канонізації святих — Канонізація святих                                                                   […]

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика