Відомий богослов, професор Московських духовних шкіл Олексій Осипов застеріг від поспішності у справі місії та катехізації.

«Може статися те, про що мені розповідав старий священик, як їм в 1900-і роки викладали Закон Божий. Ці уроки, говорив він, перетворювалися у нас в години дотепів і блюзнірство, вони виховували не християн, а атеїстів, з яких незабаром вийшли гонителі Церкви «, — заявив він в інтерв’ю, яке публікує сайт журналу» Фома «.

А. Осипов вказав на те, що «серед найбільш злісних борців з релігією за радянської влади справді чимало було саме колишніх учнів духовних шкіл».

За його словами, навіть випускники семінарії і академії, які провчилися «далеко не завжди здатні до такого роду діяльності. Покладати ж надії на тих, хто прослухав якийсь курс лекцій протягом одного-двох років (не кажучи вже про рівень лекторів), звичайно , щонайменше, важко «.

«Мені здається, що здійснювати справа місії і катехизації повинні ті випускники академій і семінарій, які спеціально рекомендовані вченими радами для такої діяльності. Це можуть бути як миряни, так і священнослужителі», — вважає богослов.

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика