Напевно, пізно ввечері 18 грудня, аби покласти свої подарунки під подушку хорошим дітям. І неважливо, що потім вони, подорослішавши, зрозуміють, що дарувальниками були їхні тата й мами. Православним дітям взагалі не загрожує криза «втрати віри у Санту чи Діда Мороза». Адже наш святий Миколай живе не в казковій країні на півночі, а зовсім поряд. І його допомога нерідко буває реальнішою за святкові подарунки.

Учасники міжнародного дитячого фестивалю «Різдвяний Ангел» приїхали до Києва, щоб 13 грудня відкрити своїм виступом у галереї «Соборна» святкові заходи, присвячені дню святителя Миколая. «Діти з Киргизстану забули в аеропорту свою валізу з костюмами, — розповідає директор фестивалю Тетяна Крилата, — причому вже пройшовши митницю. Ми навіть не сподівалися її знайти. Через три години повернулися, а вона стояла у холі на тому самому місці. Нам допоміг святитель Миколай — наш покровитель, бо наш головний захід проходить саме 19 грудня».

На сцені того дня виступали юні таланти з близького і далекого зарубіжжя, а в залі на них з цікавістю дивилися дітки з київського онкоінституту. Для них — це можливість забути на якийсь час про лікарняні стіни, потрапити в інший світ, відчути певну радість, розповідає нам волонтер Надія. Їм це дуже подобається. Буває, що на ходу від’єднують крапельниці й біжать до автобуса…

За кілька днів до початку святкових заходів у господині галереї «Соборна» Ксенії Зозулі ще не було подарунків. Але буквально останньої миті вони, за її словами, просто звалилися з неба. Знайшовся благодійник, і без подарунка ніхто тепер не залишиться.

А 15 грудня настала черга свята для дітей, позбавлених слуху, «Чути серцем». Ганна Блощинська, керівник Недільної школи для глухих при Духовно-просвітницькому центрі Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового, готувалася до концерту дуже ретельно. Адже за допомогою жестів дітям потрібно подарувати святковий настрій, розповісти про великого святого. Жестові пісні, танці й інші розваги дуже потішили вихованців шкіл-інтернатів. А наприкінці свята вони отримали подарунки з рук владики Іларія.

Того ж дня, 15 грудня, у Києво-Печерській Лаврі розпочався благодійний ярмарок «Три мішечки від Миколая». Його відкрили вікарій Київської Митрополії єпископ Васильківський Пантелеімон, заступник міністра культури України Юрій Богуцький та директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Марина Громова. На площі перед Успенським собором різнокольоровими вогнями запалала лаврська ялинка, а діти змогли скуштувати шмато­чок найбільшого в Украї­­ні пряни­ка-«ми­ко­лайчика» (зав­ширшки у метр і заввишки в цілих два).

Святкову естафету 17 грудня прийняв Міжнародний благодійний фонд «Соняшник», який провів всеукраїнський фестиваль дитячої творчості «Джерело надій».

18 грудня в галереї «Соборна» відбулася зустріч недільних шкіл, її девізом стали слова «Святий Миколай, нам повсякчас допомагай!». А завершив святкування концерт молодих оперних співаків «Музичні привітання», які заспівали для вихованців дитячого будинку «Малятко».

 

Олег Карпенко

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика