Святий папа Сильвестр керував Римською Церквою понад 20 років, користуючись глибокою повагою християн. Початок його служіння випав на період гонінь на Церкву Христову, а закінчився вже в мирні роки правління святого рівноапостольного імператора Костянтина. Учителем Сильвестра був пресвітер Квірін, який дав йому хорошу освіту і виховав як істинного християнина. Дуже рано праведник став служити ближнім, особливо відзначаючись чеснотою гостинності.

Якось він прийняв у свій дім святого сповідника єпископа Тимофія, який прожив у нього більше року і своєю проповіддю багатьох навернув до Христа. Після мученицької кончини єпископа Сильвестр поховав його останки. Невдовзі про це дізнався правитель міста Тарквіній, одразу ж наказавши заарештувати святого та привести до нього на суд. Незважаючи на погрози тяжких мук і тортур, сповідник категорично відмовився відректися від Христа і принести жертви ідолам. Праведника було кинуто до в’язниці, проте незабаром його випустили на волю, оскільки після закінчення суду над Сильвестром Тарквіній помер наглою смертю. Після усіх цих подій святий став безстрашно проповідувати Христа в Римі.

Коли Сильвестру виповнилося 30 років, він став членом кліру Римської Церкви, прийнявши сан диякона, а потім і пресвітера від рук Римського папи Марцелліна. Після смерті наступного папи Мельхіада праведника було обрано предстоятелем Римської Церкви. Він ревно дбав про чистоту життя пастви, стежив за тим, щоб пресвітери строго виконували своє служіння, не обтяжуючись мирськими справами.

Своїм благочестивим життям та ревним служінням в архієрейському сані святитель здобув повагу та пошану. Папа був відомий і як блискучий знавець книг Святого Письма. В часи правління імператора Костянтина Великого святитель Сильвестр взяв активну участь у диспуті з іудеями про істинну віру. У ході дискусії папа виступив від імені християн, а іудеїв представляв рабин Замврій, чорнокнижник і чародій. На диспуті були також присутні імператор Костянтин і його мати – свята Єлена. На підставі Священних книг Старого Завіту святий Сильвестр переконливо довів, що всіма пророками було провіщено Різдво Іісуса Христа від Непорочної Діви, Його вільне страждання, смерть заради спасіння грішного роду людського та славне Воскресіння. В цьому словесному змаганні святитель був визнаний переможцем. Однак Замврій не змирився з поразкою. Він спробував вдатися до чародійства, але святий перешкодив злу, прикликавши ім’я Господа Іісуса Христа. Тоді Замврій і численні іудеї, що були присутні на зібранні, увірували в Христа як істинного Бога і просили звершити над ними Таїнство Хрещення.

Папа Сильвестр прослужив на Римській кафедрі до глибокої старості й відійшов до Господа у 335 р.

Підготував Андрій Гор
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика