XVI міжнародний кінофестиваль «Радонеж» проходив у Москві з 5 до 8 грудня. До його конкурсної програми увійшли близько сотні фільмів, які оцінювало журі у складі письменника В. М. Крупіна, сценариста Ю. М. Арабова, режисера В. І. Хотиненка, відповідального секретаря Патріаршої ради з культури архімандрита Тихона (Шевкунова) та ін.

Кращим фільмом було визнано картину кінофоруму «Русалим» Олександра Казакевича та Володимира Шуваннікова, інформує сайт фестивалю. Головний герой кінострічки — архімандрит Антонін Капустін, який у ХІХ ст. очолював Руську Духовну Місію на Святій землі.

Приз за кращу режисерську роботу було присуджено фільму «Тут руський дух… Скит» Ігоря Шадхана. За кращий сценарій нагороджено фільм «Спас-камінь. Острів надії» Валентини Гуркаленко. За кращу операторську роботу відзначено фільм Армена Гаспаряна «Вірменський хліб».

У конкурсі телепрограм першу премію отримав цикл телефільмів «Людина перед Богом» студії «Неофіт» (автор і ведучий митрополит Іларіон (Алфєєв), режисер Марія Гусєва). Кращим телевізійним фільмом було визнано роботу протоієрея Олександра Новопашина «Цар Болгарський».

На церемонії закриття президент фестивалю Євгеній Нікітін відзначив, що раніше православне кіно робили переважно аматори, які хотіли поділитися з іншими своїм особистим досвідом, а тепер до теми віри звертається все більше професіоналів. Загальний рівень представлених на конкурс робіт зростає, і це не може не радувати.

«Кіноіндустрія — одна з найприбутковіших сьогодні сфер, проте у більшості фільмів, що потрапляють у масовий прокат, йдеться зовсім не про вічні цінності, — зазначив міністр зв’язку і масових комунікацій Російської Федерації Ігор Щегольов. — Насильство, гроші, слава — коло тем світового кінематографу часто дуже далеке від того, чому вчить Церква, і навіть від того, чому батьки насправді хотіли б навчити своїх дітей, або що хотіли б їм розповісти і показати. Фільми, представлені на «Радонежі», — свого роду «альтернативне» кіно, яке стає все більш популярним».

Деякі фільми, показані на фестивалі, можна подивитися на сайті fest.radonezh.ru.
Підготував Олег Карпенко

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика