«Поясніть, будь ласка, що означає служба «сорокоуст». Оскільки у свої 34 роки я ніяк не можу створити сім’ю, то мені порекомендували замовити таку службу, яка, можливо, обереже мене від негативного впливу в житті. Так би мовити, своєрідний захист. Як замовити таку службу правильно і хто повинен її замовляти?»

Наталія

Відповідає протоієрей Ігор Рябко:
— Сорокоуст — особливий вид жертвоприношення Богові. Священик, звершуючи приготовчу службу у вівтарі перед Літургією, виймає частинки з просфор (спеціальних хлібів) і поминає поіменно «за здоров’я» або «за упокій» тих людей, про яких подали записки на «Безкровну жертву». У ході богослужіння частинки занурюються в Євхаристійну Чашу з молитовним проханням про прощення гріхів людей, які поминалися. Звершення такого приношення протягом 40 днів називається сорокоустом. Вважається, що це одне з найважливіших приношень Богу. Не має значення, хто замовлятиме службу. Але вона залишиться зовсім марною, якщо люди, про яких приноситься жертва, не будуть своїм життям і світоглядом причетні до Бога. У Вашому запитанні більш виражене магічне розуміння таких відносин. У взаємовідносинах людини з Богом важливий стан нашого серця, його не можна змінити механічним кількісним замовлянням служб у храмі. Необхідний особистий труд, зусилля, іноді подвиг. Потрібна щира молитва, поєднана з вірою, надією та любов’ю до Бога. Треба покластися на Його святу волю, виявляючи правильне (буквально — православне) ставлення до Нього. Богові, перш за все, потрібні Ви, а не сорокоуст. А Ваше «я» вже зовні має виявляти своє побожне ставлення до Бога, в тому числі й через участь у богослужінні, замовляння сорокоустів, треб, молебнів тощо.

Щодо Вашого випадку, то я б радив Вам молитися святим Петру і Февронії, Муромським чудотворцям. Попередньо потрібно ознайомитися з їхнім життям, щоб духовно з ними зріднитися. Звичайно, необхідно молитися й Богу, просячи Його про дарування чоловіка. А також пам’ятати, що «під лежачий камінь вода не тече». Разом з молитвою і самій потрібно вчитися десь виявляти наполегливість і цілеспрямованість. Бог може допомагати Вам, але за вухо Він до Вас жениха не приведе. Тут теж потрібні Ваші зусилля.
 

One Response to ЩО ОЗНАЧАЄ СЛУЖБА «СОРОКОУСТ»?

  1. наталя:

    Прошу молити сорокауст за здоровя Назара

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика