Управління справами Московської Патріархії та Синодальний інформаційний відділ розробили «Стандарт присутності єпархій Руської Православної Церкви в Інтернеті». Документ було розіслано в єпархії РПЦ для реалізації, повідомляє bogoslov.ru з посиланням на офіційний сайт Московського Патріархату.

Документ містить рекомендації, як організувати офіційний сайт єпархії: прописано варіант технічного завдання, запропоновано докладну рубрикацію, розглядаються технологічні аспекти роботи сайта, наводяться приклади систем управління сайтом, обумовлюються форми інтеграції з соціальними мережами та блогосферою. Особливу увагу приділено інформаційному наповненню офіційних інтернет-ресурсів єпархій.

«Сьогодні існування в Інтернеті простого сайта-візитки не відповідає високому рівню єпархіального управління — з його розгалуженою системою підрозділів, напрямів діяльності, численних благочинь та парафій», — йдеться в документі. Як зазначають його автори, висвітлення життя єпархії має відбуватися «на гідному рівні, який досягається в тому числі наявністю багатофункціонального порталу».

Згідно зі «Стандартом» офіційний сайт єпархії має бути головним веб-сайтом, на якому розміщуються матеріали про церковне життя цієї єпархії. Ось чому слід уникати практики створення кількох офіційних сайтів єпархії або передоручення функцій офіційного порталу інтернет-сторінці кафедрального собору чи іншого канонічного підрозділу єпархії. Такий перерозподіл не лише ускладнює пошук потрібної інформації, вносить хаотичність в інформаційну діяльність єпархії, а й, насамперед, сприяє ідеологічному розділенню інформаційної стратегії єпархії.

У зв’язку з тим, що формування інформаційної роботи в Інтернеті відповідно до «Стандарту» потребує чимало часу, Синодальним інформаційним відділом передбачається опитати єпархії про хід реалізації документа через декілька місяців — у травні 2012 р.
Підготував Олег Карпенко
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика