П’ять років готувався до друку збірник статей «Богословські труди» видатного богослова і патролога XX ст. «Раніше деякі з цих текстів були опубліковані в рідкісних та важкодоступних періодичних виданнях, до книги увійшли і зовсім невідомі досі тексти, що знаходяться в архівах Франції та Бельгії. Задумом збірника було наблизити твори владики Василія до сучасного християнського читача», — розповів племінник архієпископа Микита Кривошеїн.

Унікальність видання обумовлена й тим, що в ньому вперше публікуються історико-біографічні нариси життя владики Василія, передає портал bogoslov.ru.

Архієпископ Брюссельський і Бельгійський Василій (Кривошеїн) (1900–1985) — видатний учений-патролог та церковний діяч. Провів на Афоні понад 27 років, у 1951—1959 рр. служив в Оксфорді. З 1960 р. протягом чверті століття архієпископ Василій очолював Брюссельську і Бельгійську кафедру. Присвятив чимало років вивченню праць преподобного Симеона Нового Богослова, підготувавши тритомне наукове видання його «Огласительних слів» у французькій патристичній серії Sources Chrétiennes. Підсумком дослідницької роботи вченого стало фундаментальне дослідження «Преподобний Симеон Новий Богослов. Життя. Духовність. Вчення», що вийшло у Франції в 1980 р. російською та французькою мовами.

Підготував Олег Карпенко
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика