Кафедральний собор
Святих Кирила і Мефодія в Празі

Близько половини жителів Чеської Республіки під час останнього перепису населення, що проводився навесні минулого року, залишили незаповненою графу про релігійну приналежність, повідомляє Седмиця.Ru з посиланням на KATHweb. У порівнянні з переписом 2001 р., кількість тих, які залишили без уваги питання про свою віру збільшилася майже на 500 %.

За кількістю атеїстів Чеська Республіка посідає 1‑ше місце в Європі. Згідно з даними Чеського статистичного управління, нині лише 14 % населення є віруючими, які активно виражають свою приналежність до тієї чи іншої Церкви.
Католицизм сповідують 1 083 899 чоловік, що складає трохи більше 10 % населення. Це число знизилося більш ніж удвічі в порівнянні з даними перепису 2001 р., що нарахував у країні близько 2,5 млн католиків.
Помісна Православна Церква Чеських земель і Словаччини налічує 249 парафій (78 у Чехії та 171 у Словаччині), опікуваних 197 священиками та дияконами. За оцінками Предстоятеля ЧПЦ Митрополита Христофора на 2011 р. у Чехії і Словаччині налічувалося близько 100 тис. православних християн.
Близько третини респондентів (707 649 чехів) зазначили, що є віруючими, але не належать до жодної з офіційно зареєстрованих Церков. Співвідношення кількості парафіян у різних релігійних громадах не зазнало істотних змін.
Підготував 
Олег Карпенко
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика