Міністерство освіти Великобританії не фінансуватиме школи, у яких креаціонізм викладається як наука, передає Седмиця.Ru з посиланням на The Guardian.

Згідно з новою угодою про фінансування, міністр освіти зможе позбавляти бюджетних коштів школи, де заперечується вчення Чарльза Дарвіна, а натомість викладається теорія креаціонізму, у рамках якої світ розглядається як Боже творіння.
Це нововведення ініціювала Британська гуманістична асоціація (British Humanist Association), а також низка вчених і натуралістів, серед яких професор Річард Докінз і відомий телеведучий сер Девід Аттенборо.
Положення міністерства освіти стосуються тільки так званих «вільних шкіл» Англії — навчальних закладів, відвідування занять і вибір предметів у яких є довільним. Такі школи фінансують платники податків, однак місцева влада їх не контролює. Заснувати подібну школу може як приватна особа, так і група осіб; але такий навчальний заклад має отримати акредитацію в Міністерстві освіти.
Про наміри відкрити свої власні школи раніше оголосили декілька креаціоністських груп по всій Англії, зокрема в Бедфорді, Шеффілді й Ноттінгемі. Перші «вільні школи» з’явилися в Англії в 2011 р. Найчастіше такі навчальні заклади організовують представники релігійних груп.
Редактор сайта «Культуролог» Андрій Карпов, коментуючи рішення Міністерства освіти Великобританії, зауважує, що в такий спосіб держава намагається не допустити фінансування релігійної науки. «Взагалі, саме поняття релігійної науки опиняється під забороною. Креаціонізму свідомо відмовляють у праві на науковість. Ніякої толерантності й рівних можливостей у цьому питанні не існує. Таке ставлення вочевидь вказує на те, що тут міститься больова точка європейської цивілізації. Вона боїться єднання теології й науки», — вважає Андрій Карпов. 
На його думку, «теорія еволюції входить у ядро сучасної європейської ідеології. Вигнавши Бога зі світогляду, “прогресивне людство” мусило знайти якусь модель, аби пояснити розмаїття живої природи у світі. Дарвінівська теорія виникла як відповідь на цей запит, і тепер вона, як ключ до замка, відповідає сучасному атеїстичному світовідчуванню європейської людини. Те, що ґрунтовних наукових доказів теорії еволюції досі немає, трохи збентежило наукове співтовариство. Але відмовитися від дарвінізму ніяк не можна: публічна відмова означала б, що атеїзм раз і назавжди перестав бути науковим. Тож теорію еволюції доводиться захищати ненауковими методами, наприклад — методами економічного впливу».
Підготував 
Олег Карпенко
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика