Про це свідчить опитування, що його провела дослідницька служба «Середо­вище» і фонд «Громадська думка» серед 1500 чоловік у 100 містах і селах 44 суб’єктів Російської Федерації.
77 % з тих, що називають себе православними, не беруть участі у житті парафії, з них 28 % хотіли б, але з певних причин не мають можливості. Майже половина опитаних православних росіян (44 %) не беруть і не хочуть брати участі в парафіяльному житті.

Жінки частіше за чоловіків активно долучаються до життя парафії. Найбільшу активність у парафіяльному житті проявляють жителі Центрального округу та москвичі. Найчастіше в ній беруть участь службовці і респонденти у віці від 55 до 64 років.
Результати опитування прокоментував викладач МДАіС священик Феодор Людоговський. «Розмірковуючи про парафіяльну активність, слід зрозуміти, щó ми маємо на увазі під “активною участю у житті парафії”. Коли детальніше розглянути це питання, може виявитися, що різні респонденти мають на увазі різні явища церковного життя. 1 % активно бере участь у парафіяльному житті — це переважно вівтарники, крилашани, свічниці та прибиральниці? Або ж тут чималу частку становлять ті, хто хоче поширити свою діяльність як парафіянин за межі парафії? Якщо перше, то доводиться констатувати, що РПЦ як і раніше замкнута структура. Якщо друге, то є надія на позитивні зміни».
Підготував 
Олег Карпенко

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика