Угорський парламент

14 Церков і релігійних громад Угорщини отримали правовий статус відповідно до нового закону про релігійні організації. Інші 300, т. зв. «малих Церков», зможуть отримати юридичне визнання в майбутньому, якщо відповідають необхідним вимогам, повідомляє Седмиця.Ru з посиланням на KATHweb.

Однією з умов правового визнання є довгостроковість їхнього існування: 20 років — на території Угорщини і 100 років — в інших країнах світу.
Законопроект «Про право на свободу віросповідання і совісті, про правовий статус церков, релігійних конфесій та релігійних організацій» угорський парламент прийняв у липні 2011 р. У списку визнаних законом 14 «історичних» Церков і громад значаться Римсько-Католицька, Православна та Лютеранська Церкви, а також іудейська громада. Також закон надає правовий статус баптистам, греко-католикам і п’ятидесятницькій громаді «Спільнота віри».
Наразі в Угорщині понад 70 релігійних громад подали заявку на визнання юридичного статусу. Рішення про них парламент ухвалюватиме в кінці лютого. Ті організації, що не претендують на правовий статус, мають бути зареєстровані і можуть продовжувати свою діяльність як об’єднання.
Крім закону про релігійні організації, з 1 січня 2012 р. набирає чинності і нова Конституція Угорщини, яка теж відрізняється консерватизмом. Зокрема, вона захищає життя з моменту зачаття і забороняє одностатеві «шлюби». Однак це подобається далеко не всім, у тому числі і за межами Угорщини. З критикою нового угорського законодавства, зокрема, виступила Кім Лейн Шеппел (Kim Lane Scheppele), директор з юридичних питань та зв’язків з громадськістю Прінстонського університету. У самій Угорщині проти нової політики уряду виступає опозиція.
Підготував
Олег Карпенко

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика