Написати цього листа мене спонукала неналежна поведінка православних християн у храмах (парафіяльних та монастирських) і на вулиці, що для інших може бути спокусою.

Йдучи у неділю вранці на Літургію, спостерігаю таку «картину»: парафіяни старшого покоління, не звертаючи уваги на заборонний сигнал світлофора чи в невстановленому місці (при транспорті, яких рухається на високій швидкості), переходять та перебігають дорогу, хрестячи при цьому автомобілі…

На дверях храму — оголошення з проханням вимикати мобільні телефони. Однак деякі ігнорують це правило. Найвидше через неуважність, проте це неуважність до ближніх, неблагоговійне ставлення до храму…
А розмови під час служби, а грубе розштовхування людей, щоб поставити свічку або пройти до Причастя?
Після Причастя настає стан розслабленості (швидше розхлябаності) — і тут починаються теревені, ходіння по храму.
Така поведінка нерідко інших вводить у гріх осуду та дратівливості. Зрозуміло, що ми повинні бути терплячими. Але, на жаль, це не завжди виходить.
Мені відомо, що в деяких храмах настоятелі строго стежать за дисципліною. Було б добре, щоб таке ставлення до святині було у всіх наших храмах.
А дотримуватися потрібно не так вже й багато правил.
Приходити у храм заздалегідь, до початку служби, щоб спокійно подати записки, замовити треби, поставити свічки і прикластися до ікон. Не забувати вимикати звук мобільного телефону. Жили ж бо раніше й без них.
По храму ходити ступаючи тихо. До Сповіді та Причастя пропускати без черги інвалідів, літніх людей, маленьких дітей та їхніх батьків, смиренно чекаючи своєї черги.
Велике прохання до священиків привчати людей до порядку. А до парафіян прохання не забувати, що богослужіння (особливо Літургія) — це наша спільна справа. І робити її ми повинні думаючи разом, щоб не бентежити, не бути перешкодою у добрій справі, а, навпаки, один одному допомагати, один одного підтримувати.
В. Товстоног, православний козак,
Київська обл.
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика