24–25 лютого у Києві пройшов II Всеукраїнський батьківський форум. У заході також взяли участь гості з Росії, Чехії, Німеччини й інших країн. Палац культури Київського економічного університету зібрав близько тисячі учасників.

Педагоги, батьки, представники влади й громадських організацій ділилися досвідом, намагалися знайти відповіді на найбільш болючі питання, обговорювали проблеми шкільної освіти, захисту родини та дітей.
Відкрив захід голова Синодального відділу УПЦ у справах сім’ї єпископ Васильківський Пантелеімон. Він зачитав привітальне Слово Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Володимира організаторам та учасникам форуму з Архіпастирським благословенням на діяльність всеукраїнського руху батьків.
Голова Харківської обласної громадської організації «Батьківський комітет», головний редактор однойменної всеукраїнської газети, священик Олександр Каневський розповів про мету й завдання батьківського руху в Україні.
Він вважає, що сліпе копіювання іноземних освітніх технологій завжди веде до руйнування традицій, багато з яких засновані на позитивному досвіді, перевіреному десятиліттями. Тому завдання батьківських громадських об’єднань — популяризація традиційних сімейних цінностей у тісній співпраці зі школою й структурами влади.
«Якщо країну залишає моральність, вона перетворюється в банку зі скорпіонами, деградує і сходить зі світової арени. І на її територію приходять інші народи, які мають потребу у цій землі. Допомогти врятувати її можуть батьки, які об’єднаються заради майбутніх поколінь», — переконаний отець Олександр.
Відомий дитячий психолог, директор Інституту демографічної безпеки Російської Федерації Ірина Медведєва у своєму виступі визначила головну проблему, що стоїть перед сім’єю і школою, — зберегти чистоту дитячої душі. Також Ірина Медведєва торкнулася теми ювенальної юстиції, покликаної захищати дітей. Однак існує небезпека, що вона може позбавити їх найголовнішого права — права на батьків (коли дітей забирають із сімей цілком нормальних, але просто бідних або таких, що потрапили у скрутне становище).
Частину свого виступу Ірина Яківна присвятила розвінчуванню нового міфу, що встиг міцно укріпитися у свідомості батьків і педагогів. «Існує така байка, що, мовляв, у нас уже страждає генетичний фонд. Але генетики знають, що генетичний фонд зберігається тисячоліттями. Працюючи з маленькими дітьми, яких до мене приводять, я бачу, що вони всі від початку хороші. Зараз народжується дуже багато талановитих дітей. Вони народжуються такими ж, як і 100, 200 чи 2000 років тому, бо генетичний код — це поняття стабільне. Відходять одні талановиті люди — приходять інші. Але дуже багато що залежить не від генетики, а від виховання. Коли руйнують моральність, то не­одмінно страждає і психіка», — розповіла Ірина Медведєва.
«Зараз часто кажуть, що все залежить від того, що формується в перші два–три роки життя. Це не так. І в 70 років не пізно людину формувати, і в 90 років не пізно духовно зростати. Так, у юному віці це буде легше. Але робити це можна і потрібно завжди, і християнські педагоги це добре знають», — додала вона.
У форумі взяли участь народні депутати України — голова міжфракційної депутатської групи «За духовність, моральність і здоров’я України» Павло Унгурян і член Комітету Верховної Ради з питань правосуддя Вадим Колесніченко.
Представники влади привітали всеукраїнський рух батьків і висловили йому свою підтримку й схвалення. Вадим Колесніченко, зокрема, констатував, що завдяки діям батьківського руху вже декілька разів призупинялося введення ювенальної юстиції в Україні. «Від нас із вами залежить майбутнє, — сказав він. — Якщо ми не будемо протистояти, то це й буде насаджуватися. Якщо ж ми будемо наполегливо вимагати іншого рівня виховання, до нас будуть по-іншому ставитися. Що більше нас буде, що активніше ми виступатимемо, то легше буде зламати цю стіну».
Павло Унгурян, повністю поділяючи хвилювання батьків за майбутнє дітей, розповів, що, на жаль, лобі, що ініціює прийняття законів, які сприяють подальшому розтлінню дітей за допомогою введення ювенальних технологій під гаслом захисту прав дитини, все ще значне й має потужну фінансову підтримку ззовні.
За підсумками роботи II Всеукраїнський батьківський форум ухвалив резолюцію, у якій звернувся до українських інститутів влади з вимогою гарантії захисту традиційних сімейних і моральних цінностей у зовнішній і внутрішній політиці України. Зокрема, активісти руху вимагають перейменувати посаду Уповноваженого Президента з прав дитини на посаду Упов­новаженого Президента України з прав сім’ї, батьків і дітей із відповідним переглядом функцій, включаючи обов’язок захищати недоторканність сімейного життя.
Організатором форуму виступила Всеукраїнська громадська організація «Батьківський комітет України» за підтримки Національної академії педагогічних наук і Головного управління освіти і науки м. Києва.
Олег Карпенко
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика