Її молитва була настільки сильна перед Богом, що за словом праведниці воскресали мертві. Преподобномучениця Євдокія жила в Іліополі Фінікійському. Будучи язичницею, вона вела гріховне життя. Якось, прокинувшись вночі, вона почула за стіною, в другій половині будинку, співи та читання Святого Письма, де говорилося про блаженне життя, уготоване праведникам, та про вічні муки грішників.

Благодать торкнулася серця Євдокії. Вранці вона попросила наймита покликати до себе чоловіка, який проживав у сусідній частині будинку. Ним виявився старець Герман, який повернувся з паломництва по святих місцях. Євдокія довго слухала настанови старця. Перейнявшись любов’ю до Христа, вона попросила Германа прийти до неї за декілька днів, а сама вдалася до покаянної молитви і посту. Після випробування та оголошення Євдокія прийняла святе Хрещення з рук Іліопольського єпископа Феодота. Роздавши усе своє майно бідним, вона віддалилася від світу та подвизалася в найстрогішому подвигу покаяння.

Коли Євдокія вже управляла  жіночою громадою, до неї прийшов юнак Філострат, який став умовляти її повернутися до Іліополя та жити як колись. У відповідь праведниця вигукнула: «Бог помсти нехай заборонить тобі». Філострат одразу ж упав мертвий. Сестри громади злякалися, що їх можуть звинуватити у вбивстві, та стали посилено просити Господа відкрити їм Свою волю. Незабаром святій під час сну явився Сам Іісус Христос і сказав: «Піднімись, Євдокіє, схили коліна, помолись, і воскресне спокусник твій». За молитвами праведниці Філострат ожив. Покаявшись, він прийняв святе Хрещення і, повернувшись до міста, повністю змінив своє життя.
Незабаром жителі Іліополя донесли правителеві міста Авреліану, ніби свята, ставши християнкою, забрала всі свої багатства із собою. Повіривши цьому, правитель послав загін воїнів, щоб знайти скарби. Проте невидима сила не дозволила воїнам наблизитися до місця, де подвизалася Євдокія. Тоді Авреліан відправив солдатів на чолі зі своїм сином. Але вже в перший день походу той пошкодив собі ногу і незабаром помер. Пригніченому правителю допоміг Філострат, який порадив написати Євдокії листа з проханням помолитися Богу, щоб померлий воскрес. Молитвами праведниці Господь повернув юнака до життя. Після цієї події Авреліан разом із родиною прийняв святе Хрещення.
Згодом гоніння на Церкву посилилися. Новий правитель міста, Діоген, наказав схопити праведницю. У той час, коли її катували, воєначальник  Діодор  дізнався про смерть своєї дружини Фірміни. У розпачі він кинувся до Євдокії з проханням помолитися про померлу. Сповнена глибокої віри, мучениця помолилася Всещедрому Богу — і до Фірміни повернулося життя. Ставши свідками такого дива, Діоген і Діодор увірували в Іісуса Христа і прийняли Хрещення.
Коли стало відомо про раптову смерть єдиного сина якоїсь вдови, Євдокія запропонувала Діодору випробувати свою віру і помолитися про померлого. Діодор не вважав себе гідним цього, але, слідуючи волі праведниці, помолився й Ім’ям Христовим звелів небіжчикові встати. На очах у всіх присутніх юнак ожив.
Після смерті Діогена правителем став Вікентій, жорстокий гонитель християн. Дізнавшись про безстрашну сповідницю, він наказав стратити її: свята Євдокія була обезголовлена (бл. 160–170 р.).
Підготував Андрій Гор

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика