Свято було організоване Духовно-просвітницьким центром при Кафедральному соборі на честь Воскресіння Христового в рамках клубу «Душевна культура» та за підтримки активістів молодіжних об’єднань Іонинського монастиря, храму в ім’я преподобного Агапіта Печерського і Всеукраїнської громадської організації «Вірне Козацтво».

Бал відбувся увечері 6 травня: 140 юнаків і дівчат кружляли під звуки вальсу, опановували тонкощі танго, менуету та інших класичних бальних танців. Стараннями педагога-хореографа Андрія Лісовського вісім молодих пар дебютували на балу в постановочних полонезі, віденському й повільному вальсах. Атмосферу справжнього бального салону підкреслювало і вишукане оздоблення залу — біло-червоне оформлення сцени, банкетних столиків, усюди квіти і жива музика… Кавалери, згідно з бальними правилами, які оголосили ведучі, запрошують дам до танцю, і ось уже кружляють пари… Гостей радували своїми творчими номерами традиційні учасники балу — вихованці Української академії балету при Національній опері України (керівник — заслужений діяч мистецтв України Альвіна Кальченко); випускники Національної музичної академії імені П. І. Чайковського Альона Строя, Ольга Романенко, Віктор Андрейченко; учасники музичного проекту «Дитячий фактор» Ольга Тимошенко, Катерина Барабаш, Поліна Пеєва, Катерина Груздєва, Марія Титова; музиканти Катерина Васильєва, Марія Таксюр та Анатолій Стоїков. Особливу атмосферу вечора створили театральні мініатюри у виконанні акторів Олександра Васіна і Марії Хомутової.
«Те, що саме Духовно-просвітницький центр при Кафедральному соборі на честь Воскресіння Христового став продовжувати традицію відродження бальної культури в Україні — не випадковість, — розповідає директор галереї «Соборна» та в. о. директора Духовно-просвітницького центру Ксенія Зозуля. — Поняття балу в дореволюційній Росії незмінно було пов’язане зі справою благодійності та соціального служіння. Бали часто організовувалися з метою збору коштів для надання допомоги нужденним. Їхня ідея полягала в тому, щоб люди спільно, тішачись і радіючи, могли зробити корисну, потрібну справу. Сьогодні Православіє в Україні активно відроджується. Ми всі вчимося бути православними християнами, любити ближніх і нести по силі кожен своє служіння. Але при цьому ми не повинні думати, що служіння ближнім має бути пов’язане лише із терпінням незручностей і труднощів. До всього в житті потрібно підходити з «легким серцем», пам’ятаючи, що те, що ми робимо ближньому, — робимо Самому Богові».
Нинішній бал став уже другим, організованим у рамках клубу «Душевна культура». Нагадаємо, що перший, Різдвяний, бал «Під світлом Віфлеємської Зірки» пройшов у галереї «Соборна» 22 січня 2012 р.
Бал є благодійним, усі зібрані кошти буде спрямовано на підтримку нового проекту — недільної школи для людей із порушеним зором «Світ на кінчиках пальців». До організації та участі в бальній програмі залучені небайдужі, діяльні люди, представники різних видів культури — від балету до академічного вокалу та театрального мистецтва.
Про значення молодіжних ініціатив у справі соціального служіння та національного культурного відродження говорив у своєму вітальному слові й шановний гість весняного бального салону архімандрит Іоасаф (Перетятько): «Молодь дійсно є активом Церкви. Ми знаємо з історії, що саме молоді люди з гарячою вірою захищали Православ’я в роки гонінь, вони безстрашно йшли на муки, доводячи не тільки свою віру, а й вірність. Молоді люди можуть дуже багато дати Церкві, вони активні й діяльні. Якщо їхня діяльність спрямована на творення, розвиток духовності, відродження культурних традицій і благовістя Слова Божого, то це велика цінність. Віру потрібно зміцнювати, нею потрібно ділитися. А ще потрібно показувати сучасному суспільству обличчя православної молоді. Усередині ж самої молодіжної громади потрібно вчитися один у одного, потрібно просто навчитися радіти і розділяти цю радість один з одним…»
Слова підтримки ініціаторам весняного балу в своєму святковому відео-інтерв’ю для сайта www.agapitluka.com.ua 
висловив і настоятель храмів в ім’я преподобного Агапіта Печерського і в ім’я святителя Луки Кримського протоієрей Андрій Ткачов: «Ми найбільше хотіли б, щоб цей захід став не тільки танцювальною подією культурного життя столиці, а, перш за все, об’єднав православних молодих людей у прагненні разом відроджувати прекрасні традиції аристократичних бальних салонів, вивчати культуру танцю та поведінки в суспільстві, щоб молоде обличчя Православ’я в Україні було зразком виховання, благородства і гармонії внутрішньої та зовнішньої краси».
Бал пройшов на ура, всі гості довго не хотіли розходитися, а організатори запевнили присутніх, що справа відродження балів в Україні стараннями галереї «Соборна» неодмінно продовжуватиметься: наступний, осінній, бальний салон заплановано на жовтень 2012 р.
Анна Захарова
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика