4 червня, в День Святого Духа, в Києво-Печерській Лаврі відбулися офіційний, а також урочистий акти випуску Київської духовної академії і семінарії. Ректор КДАіС архієпископ Бо­рис­пільський Антоній звершив Божественну літургію на площі перед академічним храмом на честь Різдва Пресвятої Богородиці. Владиці співслужили викладачі та випускники духовних шкіл у священному сані.

Тоді ж було звершено дві хіротонії: диякона Олександра Матіяша висвятили на ієрея, а вихованця семінарії, читця Василія Поповича — у сан диякона. З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира, в сан архімандрита зведено ігумена Романа (Підлубняка), регента академічного хору; економ КДА ієромонах Іларіон (Кострець) удостоєний права носіння хреста з прикрасами. Були нагороджені й інші священно­служителі.
Після Літургії владика Антоній, звертаючись в актовому залі Лаври до присутніх, висловив упевненість, що випускники — яку б царину вони не вибрали (священство, викладання, інше заняття) — служитимуть Церкві Божій. У напутньому слові випускникам архієпископ Бориспільський процитував апостола Павла: «Коли ж хто Духа Христового не має, той і не Його…» (Рим. 8: 9). «За будь-яких обставин, за будь-якої влади на вас завжди дивитимуться як на церковних людей. Це — на все життя… Ви повинні набути Духа Христового. Ваша освіта закінчилася, але становлення вас як особистостей триває. Допомагай вам Боже!» — сказав ректор КДАіС.
Охоче цитують апостола Павла й самі учні. Так, студент КДА Миколай Скоропада упевнений, що одне з головних завдань сучасної православної людини (а пастиря особливо) — дати правильну відповідь тому, хто питає про віру, причому зрозумілою йому мовою. «Смиренність, духовність, молитовність…» — перераховує Микола найважливіші пастирські риси. Орієнтуючись на православних святителів (а чимало з них мали блискучу світську освіту), Микола вважає, що лише високоосвіченій людині під силу донести до відома багатьох величезну святоотцівську спадщину, позицію Церк­­ви зі складних актуальних питань.
Деякі випускники та студенти ставлять перед собою високу планку: відкладаючи прийняття сану до часу, думають про навчання у престижних світських вузах, у тому числі й закордонних. Мета — глибше вивчити іноземні мови, обзавестися корисними зв’язками, щоб, якщо Господь дасть, представляти нашу Церкву, зокрема, на офіційних заходах.
Студент академії Олександр Брижатий каже, що бажання стати священиком дуже часто приводить молодих людей до семінарії. Однак, як кажуть, життя вносить свої корективи: не всі витримують житейських труднощів (дотримання розпорядку дня, участь у прибиранні території, інші послухи). Саме неготовність відмовитися від своїх бажань і трудитися з благословення виявляється перешкодою і спокусою на шляху до священства. Навіть присутність на чернечих службах у Лаврі, наприклад, не є виправданням для семінариста, який пропустив щоденні молитви в духовній школі. «Виконання малого правила виявляється важливішим за якесь надмірне духовне завзяття», — каже Олександр, який сам думає про священицьке служіння.
Після закінчення урочистого акту випускники КДАіС разом із ректором та класними наставниками відвідали Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира. Його Блаженство привітав випуск­ників із закінченням навчання, побажав сил і допомоги Божої в несенні євангельської істини. Архієпископ Бориспільський Антоній подякував Предстоятелю за постійне піклування про духовні школи. А випускники, побажавши Блаженнішому Володимиру якнайшвидшого одужання, проспівали життєствердне многоліття.

Вацлав Дворнік
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика