«Список усіх святих нашого церковного календаря надихає, але він водночас небезпечний, — сказав в одній зі своїх проповідей Митрополит Київський і всієї України Володимир. — Він надихає, тому що ми можемо бачити, як багато у нас заступників на небесах. Небезпечний же він тому, що можна подумати, начебто святість — це виключне надбання апостолів, мучеників, пророків, святителів, пустельників, ченців, дів. У той час як святими повинні стати всі, до кого звернене слово Христове. Це ти, звичайне людство, для цієї мети покликане з небуття. І ці слова Воскреслого Господа сказані для тебе».

Це молитовне натхнення змогли відчути парафіяни та гості Всіхсвятського храму, розташованого на місці будівництва Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового, які зібралися 10 червня на престольне свято.
Божественну літургію цього дня очолив клірик храму на честь Усіх святих протоієрей Георгій Коваленко, голова інформаційно-просвітницького відділу УПЦ. Далі священство, парафіяни та гості свята були запрошені в галерею «Соборна» на концерт-привітання, організований силами її співробітників, вокального тріо «Оберіг» (керівник Аліна Григораш) та учасників проекту «Дитячий фактор» (керівник Олена Слабенчук). Також були показані фрагменти документального фільму про храм на честь Усіх святих. Концерт продовжила святкова трапеза, після якої маленькі гості торжества та їхні батьки мали можливість цікаво провести дозвілля на ігротеці, організованій волонтерами Духовно-просвітницького центру.
Ідея закласти храм на честь Усіх святих виникла в листопаді 2007 р., практично відразу ж після початку будівництва Кафедрального собору, «щоб спільна молитва віруючих та всіх, хто має відношення до будівництва, сприяла благополучному звершенню розпочатої справи. Окрім того, усі відчували необхідність служити в цьому особливому місці Божественну літургію», — розповідає відповідальна за технічну документацію будівництва собору Ольга Стадник.
«Закладка фундаменту під новий храм розпочалася у цей же час — пізно восени, — продовжує вона. — Рови для фундаменту під проливним дощем копали семінаристи. При цьому прагнення побудувати храм було настільки сильним і так виразно відчувалася підтримка і благословення Предстоятеля Церкви, Блаженнішого Митрополита Володимира (який був голов­ним ініціатором закладки храму на честь Усіх святих), що будівництво було завершено в короткий термін: перед Пасхою 2008 р., у Вербну неділю, храм був освячений, і в ньому звершувалося святкове богослужіння».
Парафіяни на чолі зі своїм Предстоятелем соборно молилися про завершення розпочатої справи, і перші плоди цієї молитви не змусили себе чекати: Господь почув прохання Своїх рабів, їхнє бажання збиратися на молитву в новому храмі, — і ось вже засяяли хрести на куполах храму. Кожна подія, що відбувалася тут уперше, згадується з особливим трепетом: перше Хрещення відбулося 21 вересня 2008 р., перше вінчання — 13 липня 2010 р. І, звичайно, храм почав оживати завдяки молитовному служінню його кліриків. 
«Милістю Божою наш храм зростає і кількісно, і якісно. Збільшується кількість парафіян. Багато молодих священиків і дияконів служать зараз у храмі на честь Усіх святих, — розповідає благочинний храму, протоієрей Віктор Дреботій. — Усі вони здобули вищу освіту в Київській духовній академії. Вони дуже уважно ставляться до людей, докладають максимум зусиль, щоб допомогти пастві у вирішенні їхніх духов­них питань».
Клірики храму проводять просвітницьку діяльність в галереї «Соборна»: ієрей Павло Білий курирує недільну школу для сліпих та соціальну програму для людей похилого віку і веде проект «Перші кроки у храмі»; протоієрей Олександр Пчельников духовно опікує учасників проекту «Сім’я в радість»; протоієрей Олександр Маринченко проводить заняття у недільній школі для дорослих.
Разом із кліриками храму свій щоденний послух несуть і ті, хто допомагає у вівтарі, на криласі, у книжковій крамниці, у трапезній, і, звичайно, брати і сестри, які прибирають і охороняють храм. Ці люди найчастіше залишаються в тіні, але плоди їхньої праці завжди очевидні. І престольне свято стало результатом щирої творчої співпраці членів громади храму на честь Усіх святих і працівників Духовно-просвітницького центру при Кафедральному соборі.
Анна Захарова,
співробітник Духовно-просвітницького 
центру при Кафедральному соборі 
на честь Воскресіння Христового
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика