Анастасія Бондарук — православний сімейний психолог і психотерапевт, фахівець з питань виховання та дитячого розвитку і постійний автор порталу «Православіє в Україні».
Книга матушки Анастасії «У пошуках втраченої єдності» є зібранням статей на психологічні теми. Основне призначення цих матеріалів — допомогти воцерковленному читачеві або тому, хто тільки замислюється про воцерковлення, у справі розуміння себе, свого характеру, основних тенденцій поведінки, а також проблем, що виникають у відносинах із дітьми та близькими.

За словами протоієрея Георгія Іоффе, голови Місіонерського відділу Санкт-Петербурзької митрополії, ця книга написана православним психологом і дружиною священика, яка не з розмов знає про проблеми церковних і не дуже церковних людей.
«Одна із найнебезпечніших спокус церковного життя в усі часи — сплутати душевні переживання з духовним досвідом, — підкреслив отець Георгій. — Апостол Павел писав про це у своєму посланні до Коринфської Церкви: “Не духовне перше, а душевне, потім духов­не” (1 Кор. 15: 46). Психологія класифікує та описує душевні стани, загальні для всіх людей, і має можливість осмислити душевне життя людини. Православний психолог, при цьому, може підвести нецерковного пацієнта до порогу храму, де вже Сам Господь зцілюватиме його, а церковній людині — допомогти зустрітися із самою собою й усвідомити себе перед Богом».
Саме тому, на думку протоієрея Георгія, монографія «У пошуках втраченої єдності» необхідна в кожній парафіяльній та сімейній бібліотеці.
А у протоієрея Ігоря Прекупа, клірика Естонської Православної Церкви, книга Анастасії Бондарук, як він зізнався, викликала при прочитанні суперечливі почуття: радість і смуток.
«Радість, бо це дуже хороший збірник, автор якого говорить про складні речі простою мовою, неначе перекладаючи “зі святоотецької на сучасну”, — зауважив протоієрей Ігор. — Лаконічно, але не сухо, влучно, але не різко, глибоко, але доступно, — це далеко не повний перелік характерних рис змісту і стилю книги.
А смуток… Шкода, що ця книга не вийшла років десь 20 тому. Скільки душ могло б уникнути безглуздого травматизму, скільки доль не було б понівечено “з найкращих міркувань”… Але в історії, кажуть, немає умовного способу. Дякувати Богу, що хоча б сьогодні ця книга є. Сподіватимемося, що вона послужить на користь усім, хто небайдужий до своєї душі».
Запитуйте монографію матушки Анастасії Бондарук «У пошуках втраченої єдності» у книжкових магазинах.Замовити книгу післяплатою можна за e-mail: spba-moscow@mail.ru
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика