З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира редакція «Церковної православної газети» видала настільний «Православний церковний календар» на 2013 р.
Календар є офіційним виданням Київської Митрополії, друкується українською та російською мовами, ілюстрований кольоровими додатками фотографій єпископату Української Православної Церкви.

В календарі вміщенo: місяце­слов, вказівки щоденних євангельських і апостольських читань, деякі богослужбові вказівки, Пасхалія на 2014–2033 рр., святці, доповнені іменами нещодавно канонізованих святих нашої Церкви, перелік чудотворних ікон Божої Матері, оновлена довідкова та контактна інформація про єпархії УПЦ (єпархіальні управління, періодичні видання, духов­ні навчальні заклади тощо). 
Синодальний Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ спільно з Видавничим відділом УПЦ видали фотоальбом — «Українська Православна Церква — Єдина, Свята, Соборна, Апостольська. 1992–2012».
В основу текстової частини фотоальбому покладено доповіді Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, прочитані на Соборі УПЦ (8 липня 2011 р.) та конференції «Українська Православна Церква на межі тисячоліть» (28 травня 2012 р.).
Текст проілюстровано фотографіями, що відображають життя Української Православної Церкви за останні 20 років.
Видавничий відділ Української Православної Церкви випустив збірник «Українська Православна Церква на межі тисячоліть. Документи і матеріали».
У 2012 р. Українська Православна Церква відзначає 20-ту річницю Харківського Собору єпископів та 20-річчя обрання на Київську кафед­ру Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира. Збірник, який пропонується до уваги читачів, містить у собі матеріали Міжнародної науково-практичної конференції «Українська Православна Церква на межі тисячоліть», що була присвячена цим ювілеям і відбулася 28 травня 2012 р. в Києві, а також документи, безпосередньо пов’язані з проведенням Харківського Собору.
Видання розраховане на богословів, релігієзнавців, студентів і викладачів духовних шкіл, усіх, хто цікавиться історією Православної Церкви в Україні.
Видавничий відділ Української Православної Церкви випустив «Православний катихізис. Основи християнського віровчення» (українською мовою).
Книга, пропонована до уваги читачів, створена на основі одного з найвідоміших видань цього напрямку — катихізису святителя Філарета (Дроздова), митрополита Московського. Для багатьох поколінь православних християн «Катихізис» митрополита Філарета був училищем віри і благочестя, ця унікальна книга перевидавалася понад сто разів.
Дане видання катихізису має ряд особливостей. Видавничий відділ УПЦ адаптував текст до­революційного видання до умов сучасного життя нашої Церкви. При цьому максимально збережений дух оригінального видання і, наскільки це було можливо, стиль оригіналу.
Книга, без сумніву, буде корисною для всіх, хто прагне пізнати істини віри, більше дізнатися про віровчення Православної Церкви.
За благословенням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, та за рекомендацією кафедри загального мовознавства та класичної філології Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, протоієрей Олег Кожушний видав книгу, яка знайомить читача з гімнографічною спадщиною Сінезія Киренського, знакової особистості ранньовізантійської доби. В цій праці проводиться аналіз релігійно-філософських поглядів птолемаїдського єпископа, що містяться в його поетичних творіннях, а також метричне і стилістичне дослідження гімнів, розглядається вживання синонімічних теонімо-поетонімів і подається авторський переклад гімнів українською мовою.
Монографія зацікавить усіх тих, хто не залишається байдужим, зустрів­шись із глибиною філософсько-богословської думки та поетикою її зовнішнього вираження.
Видавничий відділ УПЦ випустив твори сучасного церковного композитора, регента хору Київської духовної академії і семінарії ігумена Романа (Підлубняка). 
Більша частина творів написана для мішаного хору, також є піснеспіви для однорідного хорового складу. Твори, вміщені у першому розділі збірника, присвячені 75-річному ювілею Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира. 
Вся музика легко лягає на слух і запам’ятовується півчим, що дозволяє виконувати її різними складами хору. Особливий музичний стиль, використаний упорядником, відкриває красу та глибину православного співу.
Сподіваємося, що видання збагатить репертуар церковних хорів та слугуватиме зразком хормейстерам, регентам і всім любителям церковної музики.
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика