Явлення Піщанської ікони Богородиці пов’язують з ім’ям святителя Іоасафа Білгородського, який знайшов цей образ в 1754 р. З того часу відомо багато випадків чудесного зцілення і навіть воскрешення мертвих після молитви перед чудотворним образом.

На початку XIX ст. у м. Ізюм Харківської губернії жив викладач місцевого училища Стефан Гелевський, у якого з невідомої причини помирали діти. Коли захворів останній з дітей — син Петро — батьки вирішили помолитися Божій Матері перед Її чудотворним образом, який знаходився в сусідньому селищі Піски. Дорогою їхній син помер. У храмі, не кажучи нікому про смерть дитини, вони просили священика відслужити молебень перед іконою Божої Матері. І раптом бездиханне дитя скрикнуло так сильно, що всіх присутніх охопив жах, батько ж і матір зомліли. Прийшовши до тями, вони розповіли, як їхній син помер, але перед іконою ожив по молитвах Божої Матері. Хлопець скоро одужав, виріс, служив потім у Петербурзі й помер у літньому віці в чині полковника. Звістка про це чудо швидко розповсюдилася, що привернуло до чудотворної ікони багато прочан.
Нині вона перебуває у Вознесенському кафедральному соборі м. Ізюм. Звичайно, 50-тисячному єпархіальному місту, в яке здійснюється все­українське паломництво, другий храм був необхідний. Допомогу в його будівництві запропонував сам губернатор Харківської області Михайло Добкін. Перший камінь у підмурівок майбутнього хра­му 1 липня цього року зак­лали єпископ Ізюмський і Куп’янський Єлисей, губернатор Харківської області Михайло Добкін, народний депутат України Василь Грицак і мер м. Ізюм Олександр Божков.
Після Божественної літургії було звершено хресний хід з Піщанською іконою до місця майбутнього храму — біля цілющого джерела «Кириченківська криниця», де до присутніх із пастирським словом звернувся єпископ Єлисей.
«Сьогодні у граді Ізюмі відбувся початок великої справи, — сказав владика, — закладено камінь у фундамент храму на честь Піщанської ікони Божої Матері. Це ще раз свідчить про те, що дане місце обрано Царицею Небесною…»
«На святій Ізюмській землі сьогодні закладено камінь у фундамент будівництва нового храму, який віками служитиме людям, — зазначив голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін. — Будівництво нових храмів — це символ відродження Слобожанщини і всього нашого народу».
Храм буде дерев’яний, і його планують звести до зими цього року. Будівництво розпочнеться найближчим часом, причому, за словами харківського губернатора, його фінансуватимуть за рахунок приватних пожертвувань.
Підготував Олег Карпенко
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика