VI ст. до Різдва Христового вавилонський правитель Навуходоносор ІІ зробив другий вдалий похід на землі євреїв, здобув Єрусалим і забрав безліч полонених. Серед переселенців опинився й 25-річний священик Ієзекіїль. Після п’яти років перебування у полоні він був покликаний Господом до пророчого служіння. Святому було видіння, в якому відкрилося майбутнє єврейського народу і всього людства.

Перед пророком з’явилася сяюча хмара, у середині якої було полум’я, а в ньому — таємнича подоба рухомої Духом колісниці й чотирьох крилатих тварин, кожна з яких мала чотири обличчя: людини, лева, тільця та орла. Перед їхніми обличчями знаходилися колеса, всіяні очима. Над колісницею височіло кришталеве склепіння, а над склепінням — щось на зразок престолу немовби з блискучого сапфіру. На цьому престолі була сяюча «подоба Людини», а навколо Неї — веселка.

(Святі отці так тлумачили ці символи: пресвітла «подоба Людини», Яка сидить на престолі, була прообразом втілення Сина Божого від Пресвятої Діви Марії, Яка стала Престолом Божим; чотири тварини — прообрази чотирьох євангелістів, а колеса з безліччю очей — частини світу з усіма народами землі.) У цей момент Ієзекіїля охопив страх, і пророк упав на землю, але почув голос, що звелів йому встати і йти на проповідь до ізраїльського народу. Особ­ливість служіння праведника полягала в тому, що він звертався переважно до євреїв, які жили у сільській місцевості, залишаючи м. Вавилон для проповіді своєму великому сучасникові — святому пророку Даниїлу. У зв’язку з тим що євреї були розсіяні по великій території Халдеї, Ієзекіїль, щоб бути почутим усіма, писав свої проповіді.
Підсумком його 20-річної діяльності став твір, що складається із 48 глав, який увійшов до числа книг Старого Завіту й отримав назву за ім’ям свого автора. У цій книзі можна знайти два важливі для нас пророцтва. Перше говорить про храм Господній, що наповнився славою. Це була звістка людині часів Старого Завіту про майбутнє створення Церкви Христової через спокутний подвиг Сина Божого, який втілився від Пресвятої Діви Марії, іменованої пророком «воротами зачиненими», що ними пройшов лише Господь Бог. Друге пророцтво описує видіння про сухі кістки на полі, яким Дух Божий дав нове життя. Тут розповідається про майбутнє загальне воскресіння мертвих і нове, вічне життя викуплених хресною смертю Господа Іісуса Христа.
Святий Ієзекіїль сповіщав своїм одноплемінникам і про майбутні покарання за відступ від віри в Єдиного Бога, і в той самий час — про майбутнє повернення із полону та відновлення зруйнованого храму в Єрусалимі. Нам також відомо, що пророк був наділений даром чудотворення. Як колись і Мойсей, Ієзекіїль, помолившись, розділив води р. Ховар і урятував свій народ від переслідування халдеїв. У часи, коли лютував голод, пророк ублагав Господа, і Він не дав людям померти. Свої дні праведник закінчив мученицькою смертю. Його розірвали на частини дикими кіньми за викриття одного багатого єврея в ідолопоклонстві. Останки пророка Ієзекіїля було поховано в усипальні прабатьків Авраама неподалік сучасного Багдада.
Підготував Андрій Гор

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика