24 червня в с. Орлине (30 км від Севастополя) стався інцидент, про який, завдяки Інтернету, відразу ж стало відомо громадськості. Парафіяни храму в ім’я преподобного Сергія Радонезького на чолі з настоятелем ієреєм Володимиром Ломакіним і священиком Іоанном Лучиним хресним ходом підійшли до книжкового намету адвентистів сьомого дня і під спів молитви «Царю Небесний», обливши з відра святою водою адвентистів та їхні книги, перевернули намет з прилавком і пішли.

Отець Володимир пояснив свої дії тим, що він не­одноразово попереджав адвентистів, щоб ті не проповідували в тому місці, де стався інцидент.
Дивитися без обурення відеоролик неможливо не лише представникам інших віросповідань, а й усякому розсудливому православному християнину. До цього додається ще й почуття сорому за наших братів по вірі.
Анітрохи не підтримуючи оману сектантів, ми однак не маємо права вдаватися до подіб­них методів протистояння їм. Такий підхід суперечить духу християнської любові, духовної мудрості. Про це свідчить історія Православної Церкви, у якій є багато прикладів засудження і неприйняття насильства у проповіді. Крім того, ми самі стаємо порушниками релігійної свободи та прав віруючих. Хочемо ми того чи ні, протестанти мають у нашій державі рівні з нами права на місіонерську діяльність.
Можна зрозуміти занепокоєння православних християн нестримним зростанням кількості різних сект, зокрема тоталітарних. Але це не привід для релігійних погромів. Ми можемо застосовувати тільки інформаційні, та й то — витримані у коректній формі, без фанатизму, образ і огульних звинувачень методи протидії перекрученням вчення про Бога і Церкву, які дедалі більше поширюються. На жаль, подібні акції роблять ведмежу послугу Церкві. Така поведінка з нашого боку лише відштовхне людей, які не утвердилися у своєму духовному виборі, від православної віри і ще більше налаштує проти неї переконаних у своїй правоті сектантів. Неприпустимо проповідувати Христа насильством. Агресія Православ’ю не личить.
Як повідомляє офіційний сайт Кримської єпархії, у зв’язку з інцидентом, церковний суд Сімферопольської і Кримської єпархії, розглянувши справу про церковне правопорушення, передбачене 77-м правилом Карфагенського Собору, а також за неналежну для священнослужителів поведінку, позбавив настоятеля парафіяльного храму с. Орлине Севастопольського благочиння ієрея Володимира Ломакіна права носіння наперсного хреста, а ієрея Іоанна Лучина — права носіння камилавки, і зобов’язав їх вибачитися перед постраждалою стороною.
Благочинний Севастопольсь­кого округу протоієрей Сергій Халюта, якому було доручено проконтролювати виконання постанови церковного єпархіального суду, повідомив, що ієреї Володимир Ломакін та Іоанн Лучин уже вибачилися перед представниками адвентистів сьомого дня.
77-м правилом Карфагенського Собору (419 р.) було постановлено щодо розкольників і єретиків донатистів чинити «лагідно та мирно, хоч вони неспокійним своїм різнодумством і дуже ухиляються від єдності Тіла Господнього. Таким чином, за можливістю нашою, нехай стане повністю відомим для всіх… уловлених їх спілкуванням та приязню, якою жалісною оманою вони себе зв’язали. Можливо, тоді, як ми з лагідністю збираємо різномислячих, за словом Апостола, дасть їм Бог покаяння до пізнання істини, щоб вони звільнилися від тенет диявола, який упіймав їх до волі своєї (2 Тим. 2: 25, 26)». Це правило актуальне й у наш час і має бути застосовне до всіх єретичних течій.

Архімандрит Лонгин (Чернуха)
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика