Коли викладачі та студенти богословських вузів відпочивають і набираються сил для наступного навчального року, знаходяться ентузіасти, які навіть літо використовують для навчання та наукової роботи. Ось уже десять років такі любителі богослов’я збираються в с. Лишня під Києвом, щоб взяти участь у роботі щорічного Київського літнього богословського інституту (КЛБІ).

Ініціаторами його створення виступили місцева православна громада святої Параскеви Сербської та Центр святого Климента «Спілкування і діалог культур».
Цього року ювілейний, X КЛБІ проходив від 29 липня до 11 серпня. Тема його роботи — «Свідчення християнина в сучасному світі». Тут прочитали свої лекції викладачі українських вузів, Свято-Тихонівського гуманітарного університету (Москва), Російського православного університету, богослови зі США, Італії та Болгарії.
Московський професор Ірина Леонідівна Багратіон-Мухранелі провела цикл занять на тему «Християнські цінності в сучасному кіномистецтві». Слухачам інституту звечора пропонували переглянути фільм, який потім був предметом обговорення на ранковому занятті.
Американський вчений Поль Валлієр прочитав цикл лекцій «Богослов’я псалмів», а український богослов Олександр Філоненко познайомив слухачів із феноменом теоестетики.
У роботі КЛБІ взяв участь проректор Загальноцерковної аспірантури та докторантури РПЦ імені святих Кирила і Мефодія протоієрей Володимир Шмалій.
Під час круглого столу «Християнське свідчення в секулярну епоху: Чарльз Тейлор і його “А Secular Age”» викладачі, гості та слухачі інституту обговорили актуальні проблеми сучасних церковно-державних відносин. У дискусії взяли участь єпископ Макарівський Іларій (Шишковський), голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ протоієрей Георгій Коваленко, Поль Валлієр, протоієрей Володимир Шмалій, Костянтин Сігов, ректор духовної семінарії Сан-Сюльпіс (Париж, Франція) священик Дідьє Берте, Олександр Філоненко та ін.
Духівник інституту, настоятель храму в ім’я святої Параскеви Сербської та керівник духовно-просвітницького центру «Ковчег» архімандрит Філарет (Єгоров), завжди гостинно приймає слухачів КЛБІ. Цього року серед них були і два студенти київських духов­них шкіл — третьокурсник КДА Віталій Бєліков і вихованець 3-го класу КДС Микола Осипенко.
Представників різних конфесій, за словами Костянтина Сігова, об’єднує інтерес до життя православної парафії. «Заради цього вони і при­їздять сюди, — пояснює він. — Їх цікавить свідчення Православної Церкви… Мені здається, що любов до Православ’я, яка формується завдяки такому спілкуванню, є найкращим результатом наших зустрічей».
Третій рік у рамках КЛБІ діє Дитяча академія. За словами організаторів, це один з най­успішніших і найперспективніших напрямів інституту. «Він показує, що діти навіть у найбільш кризовому віці (13–14 років) можуть виявляти величезний інтерес і до іконографії, і до літургіки», — ділиться Костянтин Сігов.
В останній день роботи КЛБІ всі три покоління учасників роботи інституту (викладачі, студенти й діти) з великим небажанням розлучались із гостинним «Ковчегом». Утім, тема «Свідчення християнина в сучасному світі» для багатьох із них на цьому не закінчилася. Зовсім скоро нас чекають XII Міжнародні Успенські читання на тему «Свідчення: традиції, форми, імена», що відкриються 23 вересня в Києво-Печерській Лаврі.
Олег Карпенко
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика