Три дні, проведені на Рівненській землі, промайнули дуже швидко. Напевно, так завжди буває, коли кожен прожитий день до краю насичений цікавими подіями.

ДЕНЬ ПЕРШИЙ – ЗНАЙОМСТВО
Третій православний молодіжний з’їзд Рівненської єпархії проходив із 7 до 11 серпня 2012 р. у скиту праведної Анни в с. Онишківці, і моє перше знайомство із цією чудовою обителлю почалося з Літургії з нагоди престольного свята — Успіння святої праведної Анни, матері Пресвятої Богородиці.
Очолив Божественну літургію митрополит Тверський і Кашинський Віктор, якому співслужили архієпископ Рівненський і Острозький Варфоломій, архієпископ Городницький Олександр, єпископ Новокаховський і Генічеський Філарет і численне духовенство. Після закінчення Божественної літургії було звершено молебень, і відбулося мале освячення води у джерелі праведної Анни.
Потім після розселення у просторі кімнати і смачного обіду (а в монастирях несмачної їжі не буває — навіть найпростіші страви надзвичайно смачні), відбувся концерт недільних шкіл, де юні таланти показували свою майстерність.
Кілька років уже існує традиція в перший день з’їзду встановлювати великий дерев’яний хрест. Усі учасники, а це понад 200 осіб, зібралися біля хреста. Священики урочисто читали молитви, а довкола величезного хреста стояла молодь із запаленими свічками. А потім зі співом тропаря Чесному Хресту: «Спаси, Господи, люди Твоя…», всі вирушили до місця, де стоять чотири раніше встановлених хрести.
Тихий вечір, зоряне небо, зосереджені обличчя молодих людей і священиків, встановлення й освячення хреста, молитви владики Варфоломія і сказані ним слова про важливість цієї події, а потім помазання всіх учасників з’їзду єлеєм, — усе це справило на мене незабутнє враження. На душі було тепло і радісно, з’явилося почуття братньої єдності з усіма присутніми.
А пізно ввечері було «багаття». Мені завжди подобалося це могутнє слово — «багаття». Продовження знайомств, спілкування, пісні біля вогнища тощо. Не хотілося розходитися…
ДРУГИЙ ДЕНЬ – ВІДКРИТТЯ
Перша половина дня була присвячена відкриттю з’їзду. Після молебню на початок доброї справи владика Варфоломій відкрив з’їзд. А потім з теплим словом до присутніх звернулася настоятелька монастиря ігуменя Михаїла. Матушка — надзвичайно любляча людина, з якою любов’ю вона разом із сестрами монастиря подбала про те, щоб усім учасникам було затишно і добре у святій обителі. І, повірте, це їм вдалося на славу.
У другій половині дня проводилися ігри «на знайомства», командні виступи. А після вечері відбулася зустріч з єпископ Новокаховським і Генічеським Філаретом, який дуже жваво, на конкретних прикладах розказав про духовний бік шлюбу, про взаємини статей, про природу чоловіка й жінки, про прояви мужності та жіночності. Адже основна тема рівненського з’їзду православної молоді була присвячена проблемам сім’ї та внутрішньосімейних стосунків. Усі слухали владику, затамувавши подих, а після виступу засипали його безліччю запитань.
Увечері, з благословення архієпископа Варфоломія, багато охочих сповідалися, щоб наступного дня прийняти Святе Причастя.
ДЕНЬ ТРЕТІЙ – РОБОЧИЙ
9 серпня, в день пам’яті святого великомученика і цілителя Пантелеймона, більшість із тих, хто приїхав на з’їзд, причастилися Святих Христових Таїн.
Вдень знову були спортивні ігри, які буквально запалювали молодь, конкурси, бесіди з єпископом Філаретом, а ввечері — «багаття»… Ось таким насиченим був третій день.
А попереду були нові конкурси, концерти, бесіди, квест та ще багато інших цікавих заходів.
Коли з’їзд закінчився, стало трохи сумно, нікому не хотілося розлучатися. А як могло бути по-іншому? Адже стільки сил доклали священики Рівненської єпархії, всі організатори, щоб цей молодіжний форум не лише відбувся, а й був захоп­люючим, приніс радість і нові знання.
Ці дні, проведені на прекрасній рівненській землі, у святій обителі, назавжди залишаться в серці. Чому? Тому що найважливіше, що сталося за цей час — відбулася радість зустрічі. Радість зустрічі з багатьма чудовими людьми, які за кілька днів стали знайомими та близькими.
Аліна Недашківська
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика