Коли йому не було ще й 18-ти, він почув у храмі слова Євангелія: якщо хто хоче йти за Мною, нехай зречеться себе, і візьме хрест свій, та йде за Мною (Мф. 16: 24). Вони так глибоко зворушили юного Киріака, що він відразу ж, таємно, оминувши дім, попрямував у порт, сів на корабель і відплив у Єрусалим.

Відвідавши святі місця, праведник прийшов у монастир недалеко від гори Сіон, де певний час провів у послуху в ігумена Євсторгія. З його благословення Киріак попрямував у пустельну лавру преподобного Євфимія Великого, де прийняв чернецтво і звідки був направлений до преподобного Герасима, який подвизався на Йордані в обителі святого Феоктиста. Молодий чернець старанно виконував монастирські послухи, щиро молився, мало спав, їжу вживав через день, харчуючись лише хлібом і водою. Коли святий Герасим за звичаєм ішов на час Великого посту в пустелю, то брав із собою і Киріака.
Після кончини наставника 27-річний чернець повернувся в обитель преподобного Євфимія. Коли ж з’ясувалося, що Євфимій відійшов до Господа, праведник оселився у віддаленій келії і десять років провів у мовчанні. У 37 років Киріак був висвячений у сан диякона. З часом преподобний перейшов у Сукійський монастир святого Харитона, де всіх ченців, які вступали, приймали як початківців. На таких умовах подвижника прийняли до числа братії, і він ніс послух, що потребував великої фізичної праці. Згодом прийняв священицький сан і став нести послух канонарха. Найсуворіший піст і дитяча незлобивість вирізняли праведника серед подвижників лаври. Щоночі він читав у келії Псалтир, перериваючи читання лише для того, щоб йти у храм на всеношну. Коли Киріаку виповнилося 70 років, він разом з учнем Іоанном пішов у пустелю Натуфа. Там подвижники харчувалися гіркими травами, які за молитвами Киріака ставали приємними на смак. Через п’ять років подвигів Господь відкрив у Своєму угодникові дар зцілення. Один з місцевих жителів звернувся до нього із проханням зцілити біснуватого сина. Коли він отримав те, про що просив, про це дізналася вся округа. Відтоді до подвижника почало приходити багато людей. Святий Киріак зціляв хворих хресним знаменням і молитвою. На 80-му році життя преподобний віддалився в пустелю Сусакім. За два роки до смерті праведник повернувся у монастир святого Харитона і знову оселився в печері. Перед смертю він покликав братію, благословив усіх і з молитвою тихо відійшов до Господа.
Однак не тільки тілесними й духовними подвигами уславився цей Божий угодник. Святий Киріак приніс велику користь Церкви і як борець із єрессю Оригена. Слово праведника мало такий авторитет, що багатьох заблудлих повернуло в лоно Церкви. Святий передбачив швидку смерть єресеначальників Нона і Леонтія, після чого єресь вщухла. Із закликом тримати в чистоті вчення Іісуса Христа до праведника звернулася Сама Цариця Небесна, явившись йому уві сні зі святими Іоанном Предтечею та Іоанном Богословом. Пречиста відмовилася увійти в келію преподобного, де була книга зі словами єретика Несторія. «У тебе в келії — Мій ворог», — сказала Вона. 
Відомо також, що під час подвигів святого в пустелі йому прислужував величезний лев, який відганяв розбійників і зовсім не чіпав ченців, які приходили до пустельника. 
Помер преподобний Киріак у віці 109 років. До кінця життя праведний старець зберігав бадьорість, стоячи ревно співав псалми, ніколи не бував без діла: молився або працював.
Підготував Андрій Гор
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика