Шановний Вікторе Федоровичу!

2 жовтня 2012 р. Верховна Рада України прийняла Закон «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» (№ 10492).

Цей Закон запроваджує в Україні єдину інформаційно-телекомунікаційну систему (Єдиний державний демографіч­ний ре­єстр), що містить персональні та біометричні дані про особу. Із застосуванням цього реєстру особі видаються документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України. Більшість передбачених цим Законом документів міститимуть імплантований безконтактний елект­рон­ний носій, на який вноситиметься інформація про особу.
До Київської Митрополії Української Православної Церкви надходять численні звернення віруючих з вимогою не допустити введення в дію вищезазначеного Закону. В цих зверненнях йдеться про те, що такий Закон порушує право громадян, гарантоване ст. 32 Конституції України. Крім того, занепокоєння православних віруючих викликає можливість втручання в їхнє особисте життя, яку створює Закон № 10492. Автори звернень вказують, що цей Закон не в усьому узгоджується з вимогами Закону України про захист персональних даних (№ 4452-VІ).
Стаття 16 зазначеного Закону передбачає, що «особам, які через свої релігійні переконання відмовляються від внесення інформації до безконтактного електронного носія, що імплантований у відповідні бланки документів, оформлення і видача таких документів здійснюються у порядку, встановленому чинним законодавством України». Однак, на жаль, у Законі ніяк не прописано порядок відмови громадян від внесення їхньої персональної інформації до безконтактного електронного носія. Тому норма про таку відмову носить виключно декларативний характер.
Шановний Вікторе Федоровичу! Від імені Української Православної Церкви звертаюся до Вас із проханням накласти вето на Закон «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» (№ 10492), оскільки цей Закон несе в собі загрозу обмеження базових прав людини. Вважаю, що питання про доцільність створення в Україні єдиного демографічного реєстру потребує додаткового вивчення. Відомо, що чимало країн відмовилися від запровадження подібних реєстрів.
З любов’ю у Христі та Божим благословенням,
ВОЛОДИМИР,
МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ 
І  ВСІЄЇ УКРАЇНИ 
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика