Від 29 до 31 жовтня в Москві пройшов П’ятий фестиваль православних ЗМІ «Віра і слово». Цього разу він зібрав 467 делегатів зі 155 єпархій країн СНД, близького і далекого зарубіжжя. З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира, від Української Православної Церкви у фестивалі взяли участь голови та співробітники єпархіальних інформаційних відділів Української Православної Церкви — всього 60 осіб із 25 єпархій.

Від Київської Митрополії на форум прибули вікарій Київської Митрополії, голова Синодального відділу УПЦ у справах молоді, головний редактор православного журналу для молоді «Отрок.ua» єпископ Обухівський Іона, голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ протоієрей Георгій Коваленко, головний редактор «Церковної православної газети архімандрит Лонгин (Чернуха), відповідальний редактор інтернет-порталу «Православіє в Україні» Юлія Комінко та інші.
На форумі в рамках круглих столів піднімалися питання майбутнього офіційних церковних друкованих та інтернет-ЗМІ, участі ЗМІ у формуванні дискусійної культури Міжсоборної присутності. Обговорювалися теми можливості створення позитивного образу Церкви в суспільстві, доцільності православним ЗМІ самим говорити про внутрішньоцерковні негаразди й багато інших. Також відбулася презентація роботи єпархіальних прес-служб.
Заключними акордами фестивалю стали молебень його покровителям — апостолам Петру й Павлу — в храмі Христа Спасителя і зустріч зі Святішим Патріархом Московським і всієї Русі Кирилом. Його Святість звернувся з Архіпастирським повчанням до церковних працівників у сфері медіа і визначив основні цілі присутності Церкви в інформаційному середовищі. Зокрема, Патріарх зазначив: «Руська Православна Церква прагне використовувати всі можливі засоби для християнського свідчення світові. Православні журналісти, єпархіальні прес-секретарі покликані ставити саме євангельську місію в основу своєї діяльності. І це стратегічне бачення того, чим, власне кажучи, покликаний займатися церковний журналіст, ніколи не повинно вас покидати… Місія Церкви має своєю метою тільки спасіння людини. Все інше вторинне. Все те, чим хворіє наше суспільство, і не тільки наше, — всі ці політичні перипетії, зіткнення корпоративних, національних, групових інте­ресів, боротьба за владу і за вплив — усе це вторинне. Первинне спасіння людини, і первинність цієї мети розуміє кожен, хто з досвіду свого життя відчув, що означає рух до Христа, що означає прагнення до того, щоб знайти спасіння своєї душі… Слід постійно пам’ятати про відповідальність, яку накладає на християнина, особливо на священнослужителя, присутність у публічному просторі. Християнське свідчення в медійній сфері припускає тісне співробітництво православних ЗМІ та єпархіальних прес-служб. Вибудова такої співпраці — одне із завдань фестивалю «Віра і слово». Православна журналістика сьогодні — це поєднання професіоналізму з вірністю своїй традиції, це здатність представити інформацію, з євангельських позицій дати оцінку подіям, що відбуваються. Православні журналісти покликані орієнтуватися не тільки на церковну аудиторію, а й свідчити про моральні цінності мовою, зрозумілою для світських людей і переконливою для них».
У ході зустрічі з учасниками фестивалю Святіший Патріарх Кирил відповів на запитання, що надійшли від громадських діячів, представників прес-служб та інформаційних відділів Латвійської Православної Церкви, Донської митрополії, Благовіщенської, Володимирської, Вятської, Єкатеринбурзької та Карагандинської єпархій, а також представників журналу «“ФОМА” в Україні», інформаційного порталу «Релігія і ЗМІ».
Після зустрічі з Патріархом відбулася урочиста церемонія вручення премій «Віра і слово» та конкурсу прес-служб.
Премія «Віра і слово» була присуджена (серед інших переможців) православному журналу «“Фома” в Україні» (протодиякон Олександр Карпенко та Антон Нікітін) — за новий проект 2012 р.
Нагороду в номінації «Презентація прес-служби» отримала Донецька єпархія (1-ше місце вона поділила з Кемеровською єпархією).
Голова Синодального інформаційного відділу Володимир Легойда вручив дипломи найактивнішим учасникам фестивалю, серед яких була відзначена голов­ний редактор православного журналу для жінок «Самарянка» Катерина Немчинова (Дніпропет­ровськ).
Підготував 
архімандрит Лонгин (Чернуха)

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика