КІРОВОГРАД. Голова Синодального відділу по роботі з молоддю єпископ Обухівський Іона познайомився з діяльністю нещодавно створеного в єпархії молодіжного відділу3 березняз благословення Блаженнішого Митрополита Володимира та на запрошення архієпископа Кіровоградського і Новомиргородського Іоасафа голова Синодального відділу УПЦ по роботі з молоддю єпископ Обухівський Іона взяв участь у хресному ході з частками мощей святих рівноапостольних царя Костянтина та цариці Єлени, що напередодні,  2 березня, прибули до Кіровоградської єпархії. У кафедральному соборі на честь Різдва Пресвятої Богородиці в м. Кіровограді вранці  3 березнясобором архіпастирів було звершено Божественну літургію.  

Після урочистого богослужіння єпископ Іона, як голова Синодального молодіжного відділу, провів зустріч із керівництвом єпархіального відділу по роботі з молоддю та учасниками нещодавно створеної «молодіжки», а також взяв участь у записі молодіжної телепрограми «Світло православ’я» на місцевому телеканалі ТТV.

Робота з молоддю в Кіровоградській єпархії завдяки підтримці та всебічному сприянню правлячого архієрея архієпископа Іоасафа набирає обертів і стрімко розвивається. Так, окрім офіційної церковної телепрограми «Глас православний», яка понад рік тому почала виходити в ефір на обласному телеканалі, в єпархії нещодавно було створено також молодіжну телепрограму «Світло православ’я». Наразі вийшло три випуски.

Темою передачі, учасником якої став єпископ Іона, було покликання людини. Відповідаючи на запитання ведучого, владика зокрема звернув увагу, що кожна молода людина шукає себе. І в цьому пошуку слід насамперед зрозуміти й усвідомити, чим кожен із нас може послужити Богу і ближньому. Саме у служінні часто молода людина вчиться розуміти себе, свої здібності, дані Богом таланти, і через це знаходить своє покликання.

Того ж дня увечері на запрошення голови єпархіального відділу по роботі з молоддю священика Діонісія Буренка єпископ Іона взяв участь у місцевій «молодіжці». Зустрічі з молоддю в Кіровоградській єпархії розпочалися понад місяць тому. Учасниками щотижневих зібрань, які проходять у приміщенні недільної школи Спасо-Преображенського собору, на цей час є близько 30 осіб.

«Молодіжка» відбувається у формі чаювань — з бесідами, дискусіями та міні-концертами. Спочатку ведучий пропонує обговорити уривок із Біблії — з тлумаченням та роз’ясненням святих отців Церкви. Далі лунають запитання та відповіді — як щодо теми біблійних читань, так і з приводу актуальних для молоді проблем. Потім зазвичай проводяться тематичні ігри, концерти під гітару. Наприкінці зустрічей молоді люди домовляються про спільну молитву одне про одного та близьких чи знайомих людей, яку звершуватимуть весь найближчий тиждень.

Розповідаючи учасникам «молодіжки» про власний досвід організації молодіжної роботи, єпископ Іона окремо зупинився на діяльності волонтерського руху «Молодість небайдужа» і закликав кіровоградську молодь, яка тільки розвиває соціальний напрямок, скеровувати свої зусилля на допомогу ближнім.

Прес-служба Синодального відділу по роботі з молоддю

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика