Священний Синод Української Православної Церкви звернувся до Президента України з проханням посприяти внесенню відповідних змін у законодавство, щоб релігійні об’єднання отримали право набувати статусу непідприємницьких юридичних осіб.
Зокрема це дозволить Церкві значно вдосконалити соціальну, благодійну, культурно-просвітницьку та іншу суспільно корисну діяльність.
«Ми вважаємо, що держава має залишити за релігійними об’єднаннями право набувати чи не набувати статусу юридичної особи, згідно з їх внутрішніми настановами, традиціями та переконаннями. Наша Церква готова надати керівництву держави свої конкретні пропозиції щодо відповідних змін до Закону України «Про свободу совісті і релігійні організації»», — ідеться зокрема у зверненні Синоду УПЦ до Глави держави.
Нагадаємо, що УПЦ вже багато років просить надати релігійним об’єднанням можливість набувати статусу юридичної особи.
Згідно з Законом України «Про свободу совісті і релігійні організації» статус юридичної особи можуть мати лише релігійні громади, управління, центри, монастирі, братства тощо. Однак релігійні об’єднання отримати такий статус не можуть, тому УПЦ не є сьогодні юридичною особою.

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика