Свято Масляної для дітей і за участі дітей відбулося 16 березня в Культурно-просвітньому центрі «Київський Єрусалим», що при храмі в ім’я преподобного Феодора Освяченого.

У програмі свята – дві лялькові вистави: «Спокуси малюка-Жабеняти» від творчої студії недільної школи Феодорівського храму і «Казка про щастя» (за п’єсою Володимира Громова та Олени Голосій-Громової) – від експериментального лялькового театру «Сундучок», що діє при храмі св. блаженної Ксенії Петербурзької (лікарня № 3, вул. Петра Запорожця, настоятель – прот. Віталій Данилюк).
А після перегляду вистав на малечу чекали пізнавальна вікторина з церковного етикету, веселі конкурси та ігри. І, звісно, яка Масляна без смачних млинців і солодощів!

«Дуже важливо, коли життя однієї парафії виходить за її межі – виникає ситуація взаємопідтримки, обміну досвідом та емоціями, з’являється можливість навчитися один в одного, дізнатися про щось нове, – звернувся до присутніх, відкриваючи свято, настоятель храму преп. Феодора Освяченого ієрей Петро Семащук. – Адже, звичайно, кожна людина, як і кожна парафія – вони індивідуальні, є щось в одного краще, а чогось не вистачає. І це справді велика справа, коли завдяки спілкуванню вдається чомусь навчитися. Таке спілкування, така дружба – дуже важливі, і сподіваємося, надалі співпраця наших парафій лише розвиватиметься (і духовно, й емоційно), контакти ставатимуть більш тісними. І завдяки цьому ми зможемо краще виконувати нашу головну місію – проповідувати Слово Боже, нести людям радість, Євангельські цінності. Зі святом вас усіх!».
На святі були також присутні батьки з дітьми, об’єднані у Товариство сімей, які виховують дітей з функціональними обмеженнями – громадську організацію «Родина», яка тісно співробітничає з ляльковим театром «Сундучок». Звертаючись до присутніх представниця «Родини» Олександра подякувала за можливість бути на цьому святі. «Головне, аби наші діти мали можливість спілкуватися з однолітками, відчували, що вони так само оточені любов’ю й увагою, як і решта дітей… Наші діти не злочинці, аби їх зачиняли за дверима і парканами спеціальних закладів. Ми намагаємось об’єднати свої зусилля і створити для них належні умови – виховання і навчання, аби не заповнювати інтернати «непотрібними» дітьми», – зауважила вона.
Так вже склалося, що культурно-просвітні заходи при Феодорівському храмі («Київському Єрусалимі») рідко коли обходяться без доброчинної складової. От і цьогорічна Масляна, крім очікуваного і виправданого свята для дітей, була останньою перед Великим постом можливістю для кожного з нас долучити свою, нехай і незначну, частку до спільної справи – допомоги хворим і т.зв. «неповносправним» дітям – як завдяки присутності учасників Товариства «Родина», так і завдяки тому, що свято відбувалось в оточенні картин онкологічно хворих дітей, виставка робіт яких триває в Культурному центрі «Київський Єрусалим» (вул. Овруцька, 7).
І саме у такі моменти починаєш розуміти, що Євангельські притчі не є чимось осібним, віддаленим від нашого часу. Яскравим підтвердженням існування чудес поряд з нами став нещодавній випадок, яким поділилась із присутніми бібліотекар книгозбірні парафії Феодорівського храму: «Виставку робіт онкохворих дітей відвідали мама з сином, маленьким хлопчиком, а потім вони повернулися – і дитина передала пластикову коробку, наповнену монетами: вміст своєї дитячої ощадки (копилки)». Як тут не згадати лепту удови! І тепер, на святі Масляної, цю коробку урочисто передали у фонд допомоги хворим дітям.
Фото театру «Сундучок» – Ксенії Голубенко

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика