Перший тиждень Великого посту налаштовує душу на каяття, на глибоке почуття смирення, примирення з Богом. У храмах читається Великий покаянний канон Андрія Критського. І дуже несподіваним для багатьох є те, що перша неділя Великого посту – це неділя Торжества Православ’я. Як поєднати у своїй свідомості ці суперечливі почуття – покаяння і торжество? Про це з «Православієм в Україні» ділиться думками голова Інформаційно-просвітницького відділу Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук.
***
Прослухати аудіо:

От ми вже майже і пережили перший тиждень Великого посту. Попереду – перша великопісна неділя.
Ми всі хвилюємось і переживаємо, коли переступаємо поріг храму, і бачимо, що Церква – в чорному. Церква – добра мама, сумує за кожним із нас, сумує і плаче через те, що ми, падаючи, невчасно встаємо, не вміємо бачити свої недоліки.
Ми разом із вами пережили хвилини Покаянного канону преподобного Андрія Критського, відчули його каяття, відчули моменти Старого і Нового Завітів, побачили праведників, грішників. Ми все це переживали разом. Відчули насолоду Літургії Передосвячених Дарів. Освятили у п’ятницю коливо. Приступили до Таїнств сповіді і причастя.
Ось це і є Торжество Православ’я – усвідомити свій гріх, побачити свої недоліки, при цьому пам’ятати слова Спасителя: «Мужайтесь, тому що Я переміг світ». Це останні слова з прощальної бесіди Спасителя. Ви кріпіться, буває важко – не стогніть, мужайтесь, бо Я переміг світ. Чим? Смиренням і Любов’ю.
Ми перемогли смиренням Спасителя і диявола, і наші недоліки, і найголовніше – поєдналися з Ним у Таїнстві причастя. Саме це Торжество кожного разу переживає людина, яка в храмі не просто відстоює службу, а хвилюється, переживає ці прекрасні великопісні дні.
Дай Бог, щоб це Торжество Православ’я торжествувало завжди у нашому серці, щоб наше серце було переповнене любов’ю, щоб ми через декілька тижнів щирим серцем привітали один одного вічно живими словами «Христос воскрес! – Воістину воскрес!».
Редакція порталу «Православія в Україні» вітає з першою неділею Великого посту!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Дмитрий Марченко. Все виды древних икон – специальная подборка к Торжеству ПравославияПрот. Александр Авдюгин. Торжество Православия и собственная святостьАлександр Данильчев. Торжество Православия

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика