2-3 квітня в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова проходить Всеукраїнська науково-практична конференція «Богослов’я в Україні: організаційний та освітньо-науковий контекст». Метою заходу є обговорення актуальних питань інституалізації богослов’я в світських та духовних навчальних закладах та наукових установах.
В конференції беруть участь ректори, проректори з навчальної роботи богословських ВНЗ України, декани богословських факультетів, державні посадовці, іноземні та українські вчені, церковні та громадські діячі та особи, причетні до інституалізації богословського навчального середовища України.
Серед них: голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти – Лілія Гриневич; представник Президента України у Верховній Раді України – Юрій Мірошниченко; голова Громадської ради з питань співпраці з Церквами і релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України – Володимир Марущенко.
На конференції обговорюються проблеми утвердження богослов’я як академічної науки в Україні; законодавчо-правове забезпечення богослов’я в системі світської освіти і науки в Україні; стан богословської освіти у вищих навчальних закладах України; взаємодія богословських відділень світських ВНЗ з церквами та релігійними організаціями; визнання богословської освіти та наукових ступенів з богослов’я в Україні; стан кадрового богословського потенціалу в Україні; стан та розвиток богословських видань в Україні; професійні об’єднання богословів.
З благословення ректора Київської духовної академії і семінарії, керуючого справами УПЦ митрополита Борспільського Антонія, участь у конференції взяв перший проректор КДАіС протоієрей Сергій Ющик. Отець Сергій зачитав вітальне слово Предстоятеля Української Православної Церкви Митрополита Київського і всієї України Володимира організаторам і учасникам конференції, після чого озвучив доповідь ректора КДАіС митрополита Бориспільського Антонія на тему «Принципи розвитку православної богословської освіти в Україні на сучасному етапі».
Також з доповіддю «Православна теологічна освіта в сучасній Боснії і Герцоговині», виступили представники сербської делегації Православного богословського факультету Університету у Східному Сараєво протоієрей Борис Брайович та священик Дарко Джого, що перебувають з візитом у Київських духовних школах.
У другій частині конференції з доповіддю «Богослов’я в сучасній конфесійній освіті» виступив голова Навчального комітету при Священному Синоді УПЦ, доцент КДА єпископ Ірпінський Климент.
Організатори заходу — Міністерство освіти і науки України, Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова, Громадська Рада з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при МОН України.
Програма конференції.
Також відбудеться обговорення створення громадської організації українських теологів.
Конференція проходить 2-3 квітня 2013 року в НПУ ім. М.П. Драгоманова (м. Київ, вул. Пирогова 9).
Контактна інформація: Ірина Хромець, тел. (044) 486-94-57, моб.тел. +38099 290 2196. E-mail: i.khromets@gmail.com.
За матеріалами сайту КДАіС

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика