У п’ятницю Світлої седмиці, 10 травня, Блаженніший Митрополит Володимир звершив першу Божественну літургію в новому Спасо-Преображенському соборі Свято-Успенської Почаївської Лаври.

Перед початком богослужiння Предстоятель Української Православної Церкви звершив чин малого освячення храму.

За Літургією йому співслужили: митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, намісник Лаври митрополит Почаївський Володимир, секретар Предстоятеля УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, єпископи: Хотинський Мелетій, Івано-Франківський і Коломийський Пантелеімон, братія монастиря у священному сані.
Наприкінці богослужіння Блаженніший Владика привітав владику-намісника, братію та паломників монастиря з Воскресінням Христовим та початком богослужінь у новому соборі.
Після Божественної літургії Предстоятель вклонився святиням Лаври — чудотворній Почаївській іконі та відбитку стопи Пресвятої Богородиці, мощам преподобних Іова та Амфілохія Почаївських.
***
Як повідомлялось раніше, освячення місця під майбутній собор Предстоятель Української Православної Церкви звершив 9 вересня 2009 року, у день святкування 350-річчя віднайдення мощей преподобного Іова Почаївського. Окрім головного приділу на честь Преображення Господнього у соборі також будуть приділи в ім’я святителя Марка Ефеського та преподобного Марка Афінського.
Причиною будівництва стало те, що два великих собора Лаври: Троїцький і Успенський потребують капітальної реставрації. Але якщо хоча би один із них закрити, то ніде буде звершувати недільні і святкові відправи, аби вмістити у храмах всіх бажаючих бути присутніми на богослужінні.
Будівництво храму триває.

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика