«Церковні бібліотеки як осередок духовно-просвітницького життя парафії», – таку назву матиме конференція, яка відбудеться у Києві напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, 28 вересня.

Перше засідання робочої групи з підготовки конференції відбулося 7 серпня у київському храмі преподобного Феодора Освяченого.
У складі робочої групи – настоятель храму преподобного Феодора Освяченого, ієрей Петро Семащук, бібліотекар парафіяльної бібліотеки Наталія Хілобоченко, заступник директора Паломницького Центру УПЦ Неоніла Ворсіна та парафіянки храму Ірина Манько та Ксенія Кім.

Під час обговорення учасники робочої групи звернули увагу на позитивну тенденцію у відродженні парафіяльних бібліотек, збільшення їхніх фондів, зростання показників кількості відвідувань та кількості читачів.
Специфіка роботи з православною літературою невідворотно ставить свої проблеми та запитання, які поодинці вирішити майже неможливо. Це і класифікація фонду на основі Уніфікованої десятинної класифікації (УДК), розпис, організація, розташування та розкриття фонду, ведення облікових книг, організація довідково-пошукового апарату та ін.

Ще одна, не менш важлива проблема – це кваліфіковані кадри, які мають професійні знання, причому не тільки бібліотечної справи, але й у галузі релігії.
Крім того, бібліотека на парафії стає тим просвітницько-духовним центром, навколо якого вирує життя парафії: зустрічі, школи, пізнавальні лекції, святкові заходи тощо.
Всі ці причини й зумовили необхідність та актуальність проведення конференції церковних бібліотек м. Києва та області.
Робоча група намітила перспективний та покроковий план підготовки.
Всіх, хто бажає взяти участь у підготовці і проведенні Конференції, запрошуємо до співпраці. Храм в ім’я преподобного Феодора Освяченого у місті Києві, вул. Овруцька, 7. Контактна особа – Наталія Хілобоченко. Тел.: 098 475 74 07
www.feodor.kiev.ua
***
Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь в роботі Конференції
«Церковні бібліотеки як осередок
духовно-просвітницького життя парафії»
Місце проведення: Київ, храм в ім´я преподобного Феодора Освяченого
(вул. Овруцька, 7).
Дата і час проведення: 28 вересня 2013 року, з 10:00, до 18:00.
Теми обговорення:
створення реєстру церковних бібліотек;налагодження консультативної і методичної допомоги; класифікація бібліотечних фондів;організація довідково-пошукового апарату; створення єдиного електронного каталогу церковних бібліотек Київської єпархії;православна електронна книга;проблеми підготовки кадрів;взаємодія з крупними бібліотеками РПЦ та світськими быблыотеками;проведення просвітніх і святкових заходів на базі церковних бібліотек. Для участі в Конференції надсилайте заявки за адресою: khilobochenko@gmail.com
Заявки на участь у Конференції приймаються до 20 вересня.
Тих, хто має намір виступити під час Конференції, просимо надсилати тези доповідей. Регламент доповіді – до 10 хвилин.
З питаннями і пропозиціями звертайтесь по телефону: 098 475 74 07 Хілобоченко Наталія

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика