Сучасне людство, здається, починає звикати до частих повідомлень про лиха, спричинені війнами, природними або техногенними катастрофами. Прослухавши чергове таке повідомлення, глядач перемикає телевізор на улюблену програму чи продовжує займатися своїми справами, насолоджуючись комфортом від думки, що ця біда сталася не з ним, не з його близькими.

І таким чином людина не помічає, як її душа поступово черствіє, втрачає співчуття, виправдовуючись у думках: «А що я можу зробити? Там є кому рятувати ситуацію!». І лише деякі поспішають допомогти: хто матеріальними коштами, хто докладаючи своїх сил, хто молитвою за тих, які потрапили у біду.
Кінострічка іспанського режисера Хуана Антоніо Байона «Неможливе» (2012 р.) переносить нас у рік 2004-й — до катастрофи в країнах Південно-Східної Азії (Шрі-Ланка, Індонезія, Таїланд та ін.), коли величезне цунамі забрало життя понад 230 тисяч осіб. Фільм має за основу реальну історію родини, що пережила цю трагедію.
Безтурботний сонячний ранок на узбережжі Індійського океану за одну мить перетворюється на суцільне пекло. Родина — подружжя і троє дітей — проходить через жах стихії, та найстрашніше — через душевні муки від утрати рідних. Переборюючи нестерпний фізичний біль і долаючи розпач, герої фільму, завдяки любові одне до одного й силі духу, роблять, здавалося б, неможливе — виходять переможцями в цьому страшному випробуванні. Хоча у фільмі немає жодного слова про Бога, та ми бачимо Його Промисл.
Кінодрама дає можливість перейти від загальної уяви про трагедію до співчуття конкретним її жертвам. Тим самим фільм ніби протвережує від обивательського сприйняття катастрофи, нагадує про те, що за всім цим — долі людей, їхнє горе, їхній крик про допомогу. Чи можемо ми їм допомогти? Можемо. І насамперед — нашою молитвою.
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика