До участі в ІІ практичній конференції молодіжного служіння Бердянської єпархії, що розпочалася 4 вересня в Бердянську, правлячий архієрей єпископ Єфрем запросив усіх священнослужителів єпархії. Мета — почути та обговорити практичні поради, як тут і тепер — за сучасних умов і конкретно в Бердянському регіоні — розвивати роботу з молоддю.

Для цього до участі в конференції запросили фахівців — співробітників Синодального відділу УПЦ по роботі з молоддю на чолі з головою відділу, вікарієм Київської Митрополії єпископом Обухівським Іоною. Конференцію, що проводиться вже вдруге, організували місцеві священнослужителі-активісти на чолі з головою єпархіального молодіжного відділу протоієреєм Євгенієм Клименком.
Захід розпочався з молебню в храмі на честь Новомучеників Бердянських. Після чого продовжився в актовому залі головного корпусу Бердянського державного педагогічного університету.
До слова було запрошено голову Синодального молодіжного відділу єпископа Іону. Владика наголосив, що для роботи з молоддю не потрібно шукати чи винаходити спеціальні технології, найголовніше — це щире добре ставлення, зацікавлення та увага, з якою слід ставитися до кожної молодої людини. Основна проблема сучасної молоді, за словами владики, — «неприкаяність».
«У наш час молодь нікому не потрібна і потерпає від зневіри і апатії. Але кожна людина є цілим всесвітом і сподівається, що цей всесвіт буде комусь цікавим та потрібним. Тому якщо священик з уважністю поставиться до молодої людини, що зайшла в храм, розпитає, поцікавиться її проблемами та труднощами, запросить поспілкуватися та ще раз прийти до храму, то вона обов’язково прийде. І вже далі завдання священнослужителя — допомогти віднайти справжній сенс життя, адже кожен із нас прагне жити задля вищої мети».

Єпископ Іона також розповів про принципи роботи очолюваного ним Синодального відділу, завданням якого є координація діяльності молодіжного духовенства. Співробітники постійно відвідують єпархії та вивчають досвід молодіжної діяльності в регіонах, аби потім представити найбільш вдалі проекти під час Всеукраїнських молодіжних конференцій.
Досвід відділу представили перший заступник голови архімандрит Іоасаф (Перетятько) та психолог Анна Лелик. Також відбулася презентація методичних та періодичних видань Синодального відділу, покликаних стати в пригоді священнослужителям для організації молодіжної роботи на парафії.

Конференція продовжила роботу зустріччю співробітників Синодального молодіжного відділу зі студентами та викладачами Бердянського державного педагогічного університету. Триватиме захід до 5 вересня.

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика