В Кишиневі відбулися урочистості з нагоди 200-ї річниці заснування Кишинівсько-Молдавської Митрополії, участь у яких взяли архіпастирі Української Православної Церкви: Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський Антоній, митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, вікарій Чернівецької єпархії єпископ Хотинський Мелетій, а також голова адміністративного апарату Київської Митрополії протоієрей Володимир Коцаба.

Урочисті заходи очолив Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил.
*** Торжества розпочалися у суботу, 7 вересня. В Національному палаці «Ніколає Сулак» відбувся святковий акт, серед гостей — керівництво країни, ієрархи, які прибули на урочистості, та інші офіційні особи.
Після завершення святкового концерту в Успенському Капріянскому монастирі Святішим Патріархом Кирилом була відслужена літія на могилі митрополита Гавриїла (Бонулеско-Бодоні).
Наступного дня, у свято Срітення Володимирської ікони Пресвятої Богородиці, на площі перед кафедральним собором Різдва Христового в Кишиневі була відслужена Божественна літургія за участю усіх архієреїв та священнослужителів, які прибули на урочистості. Очолив Літургію Святіший Патріарх.

За богослужінням також молилися тисячі вірян та Президент Республіки Молдова Н.В. Тімофті, прем’єр-міністр Республіки Молдова Ю. Лянке, голова Парламенту Молдови І. Корман, посол Росії в Молдові Ф.М. Мухаметшин.

Після Літургії керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський Антоній передав від Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира митрополиту Кишиневському и всієї Молдови Володимиру репринтну копію Пересопницького Євангелія та вітальну адресу.
За матеріалами офіційного сайту УПЦ

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика