Прем’єр-міністр доручив Міністерствам культури та юстиції розробити зміни до законодавства щодо безумовного мораторію на будівництво на територіях об’єктів, включених до Списку всесвітньої спадщини. Зокрема про це Микола Азаров заявив під час засідання Кабінету Міністрів 11 вересня.

Також Прем’єр-міністр запропонував створити наглядові ради видатних пам’яток культурно-історичної спадщини і запровадити постійний незалежний моніторинг їх стану, як повідомляє Урядовий портал.
Відповідальним за це є Міністерство культури та Міністерcтво регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.
За словами М.Азарова, необхідно в найкоротші терміни активізувати роботу з розроблення та коригування генеральних планів населених пунктів України, на території яких розташовуються об’єкти всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, з визначенням відповідних охоронних (буферних) зон та режимів використання об’єктів всесвітньої спадщини в контексті визначеного містобудівного середовища.
Наразі, як відомо, на вул.Гончара та провул.Десятинному будуються елітні багатоповерхівки, також ведеться будівництво поблизу парку Вічної Слави.
Нагадаємо, що в Україні більше 140 тисяч пам’яток та об’єктів культурної спадщини, визнаних пам’ятками згідно з прикінцевими положеннями Закону України «Про охорону культурної спадщини».
До Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО включені:
Собор Святої Софії (з прилеглими монастирськими спорудами) та Києво-Печерська Лавра;
Архітектурний ансамбль історичного центру м. Львів;
Архітектурний ансамбль резиденції Буковинських та Далматинських митрополитів у Чернівцях;
Дерев’яні церкви Карпатського регіону України та Польщі (транскордонний об’єкт);
Стародавнє місто Херсонес Таврійський і його хора (V ст. до н.е. – XIV ст. н.е).

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика