12 вересня, у день пам’яті преподобного Олександра Свірського та перенесення мощей благовірного князя Олександра Невського, громада Олександрівського храму с.Хотів відзначила 20-річчя свого відродження.
Цікаво, що на святковому богослужінні зустрілися два друга дитинства, а тепер священнослужителі — єпископ Обухівський Іона та настоятель храму протоієрей Олег Василенко.
Вони дружили з дитячого садка, навчалися в одній школі. Якось Олег Василенко спитав у Максима Черепанова, чи чув той церковний дзвін — і запросив приїздити до Хрестовоздвиженського храму на Подолі.
«Приезжаю, выхожу из трамвая, и вдруг слышу этот колокольный звон, который меня, что называется, «накрыл с головой». Представьте, человек ни разу такого не слышал, а тут — праздничный трезвон, — згадує єпископ Іона (Черепанов) про події 25-річної давнини в інтерв’ю «В гостях у редакції» «Православіє в Україні». — …Подхожу к колокольне с широко раскрытыми от удивления глазами и вижу, что это звонит… Олег! Для меня это был шок. Представьте, 1987 или 1988 год. Еще советская власть, а тут комсомолец вдруг звонит на колокольне!»
Так Олег Василенко (нині — протоієрей Олег) і привів до храму 17-річного Максима Черепанова (нині — єпископ Іона), який зараз очолює Синодальний «молодіжний» відділ та є намісником Троїцького Іонинського монастиря.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єпископ Іона (Черепанов): «Я знаю, что в Церкви все правильно. Иначе просто не может быть»

Божественну літургію з нагоди свята в Олександро-Невському храмі очолив Блаженніший Митрополит Володимир. Його Блаженству співслужили архієпископи: Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр та Городницький Олександр, єпископи: Макарівський Іларій та Обухівський Іона, благочинний Вишневського благочиння протоієрей Василій Русінка, настоятель храму протоієрей Олег Василенко, духовенство благочиння.

«Кожне свято наповнює душу християнина добрими почуттями, і я вірю, що сьогодні наша спільна молитва дуже корисна для нас усіх та для кожного з нас. Нехай благовірний князь Олександр Невський буде для вас заступником та захисником, а найголовніше – молитовником», – сказав Предстоятель.
ДО РЕЧІ
На початку ХVIII ст. у Хотові діяла церква на честь Різдва Христового. У 1775 році був збудований храм в ім’я рівноапостольного царя Костянтина. Відродження духовного життя у селі почалося у 1993 році. Богослужіння звершувалися у пристосованому під храм приміщенні. Закладка нового храму була звершена у 1997 році, у 2006-му було завершено будівництво.

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика