У неділю, 16 вересня, з благословення митрополита Волинського і Луцького Ніфонта в Луцьку відбулось вже традиційне свято – День Тверезості. До слова, саме в цю неділю всі християни відзначають День православної сім’ї. Організаторами заходу є Волинське православне братство тверезості ім. св. праведного Іоанна Кронштадського, Луцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також Асоціація замовників і виробників соціальної реклами в Україні.

Розпочались заходи з маршу тверезості, до якого долучились молоді люди, яким небайдуже власне здоров’я та здоров’я майбутніх поколінь. Серед них були і вихованці Волинської духовної семінарії.

А головною складовою свята тверезості в обласному центрі став IV етап кубку України зі стронгмену, в якому взяли участь 9 спортсменів з різних регіонів України. Спортивне дійство відбулось при вході до центрального парку культури і відпочинку ім. Лесі Українки Луцька. Головними рефері змагань були президент федерації стронгмену України, чемпіон та рекордсмен світу Сергій Конюшок та віце-президент Федерації стронгмену України, призер чемпіонату світу Володимир Рекша.

Мірялись силами сучасні «богатирі» у 5 видах змагань. Зокрема, вони власноруч провезли 8-тонний бронетранспортер, перенесли 320-кілограмове «коромисло», змагались між собою у майстерності «лог-ліфу» (підняття колоди на максимальну кількість разів за три хвилини) та пройшли силові естафети.

Неабияка фізична сила спортсменів викликала щире захоплення глядачів, яким сучасні «богатирі» намагались довести, що саме тверезе життя є запорукою не тільки спортивних досягнень, але і щасливого та успішного життя взагалі.

За результатами змагань І місце посів львів’янин Олег Пилипяк, ІІ – Михайло Калачук з Житомира, а ІІІ – черкаський спортсмен Юрій Лагутін.

Участь у церемонії нагородження взяли ректор ВДС протоієрей Рустик Капауз та голова Волинського православного братства тверезості ім. св. праведного Іоанна Кронштадського протоієрей Степан Ярема.

«Мета нашого братства тверезості – це пропаганда життя без алкоголю, особливо для молоді. Ось чому ми і проводимо такі заходи», – зауважив, у коментарі прес-службі Волинської єпархії, отець Степан Ярема.

«Пияцтво, алкоголізм – це проблема № 1 в Україні. Вважають навіть, що людина, яка не п’є якась особлива, не така як всі. Але все якраз навпаки: той хто веде тверезий спосіб життя і є нормальною здоровою людиною», – додав голова правління Асоціації замовників і виробників соціальної реклами в Україні Ігор Бабій.
А психолог Волинського обласного наркодиспансеру Олена Жук переконана, що такі заходи зможуть ефективно переконати громадян, в першу чергу, молодь в тому, що переваги має саме тверезий спосіб життя.
Прес-служба Волинської єпархії

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика