Сьогодні, 16 вересня, колективу Синодального інформаційно-просвітницького відділу було представлено нового головного редактора «Церковної православної газети».
Указом Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира на цю посаду було призначено протоієрея Владислава Софійчука, клірика Київської єпархії.
«Я щиро вдячний Блаженнішому Митрополиту Володимиру за призначення на цю посаду, за довіру. Робота на посаді головного редактора «Церковної Православної газети» не є новою для мене. – зазначає отець Владислав. – Упродовж п’яти років наприкінці 90-х я вже виконував обов’язки головного редактора «Православної газети».
Усвідомлюю яка це велика відповідальність, оскільки, «ЦПГ» – єдине офіційне видання Української Православної Церкви. Знаю скільки це забиратиме сил, та все ж сподіваюсь, що з Божою допомогою, молитвами преподобних отців Печерських і за допомогою колективу, котрий вже сформований за роботи пріснопам’ятного отця Лонгіна, вдасться реалізувати ті завдання, які ставить перед нами Церква.
Ви знаєте, я зайшов в корпус, і в мене виникло відчуття «дежавю», повернення на 13 років в минуле – ті ж аудиторії, ті ж приміщення, де ми колись працювали. Навіть певна ностальгія з’явилася, оскільки то були перші кроки на послуху такого серйозного рівня.
У 1999 році я закінчив Київську Духовну академію, перед тим навчався в семінарії. А ще раніше отримав освіту у світському виші, отримавши спеціальність «Електронні прилади».
Мабуть, саме моя технічна освіта тоді і дала поштовх до того, щоб, будучи ще студентом духовної семінарії, почати видавати журнал. Ми разом з моїми друзями-семінаристами вирушили до корпорації КДАіС і запропонували запустити видавництво. Тоді, у 90-ті роки, ще не випускали жодного журналу… Таким чином нас помітили і з часом запропонували видавати «Православний вісник», а ми зайнялися ще й відновленням «Православної газети».
І навіть коли я відійшов від обов’язків головного редактора «Православної газети», то з журналісткою справи не порвав. У нас на парафії (Макаріївського храму м. Києва ) працює сайт, видається не одна газета. Я знаю, що той, хто колись почав займатися журналістикою, ніколи цього не полишить.
Бачення того, як побудувати роботу у видавництві в мене є, але воно мусить обов’язково ще бути узгоджено зі священноначалієм, і, напевне, що буде трохи відкориговане, тому поки що про плани промовчу».
А ще не можемо не зазначити, що отець Владислав був другом покійного отця Лонгіна (Чернухи) і про свого товариша згадує з теплом і трепетом. Його попередник на місці головного редактора був хрещеним батьком дітей теперішнього редактора та свого наступника, також був свідком на весіллі мабутнього подружжя. Власне, о.Владислава з його майбутньою матінкою і познайомив Отець Лонгін.
Колектив Інформаційно-просвітницького відділу, і зокрема редакція «Православія в Україні», бажає отцю Владиславу помочі Господньої в його трудах во славу Церкви, а ми, колеги, радо готові допомагати.
Отче Владиславе, вітаємо з початком служіння та в нашому колективі! *** Протоієрей Владислав Софійчук народився 8 січня 1968 р. в м. Чернівці.
Після закінчення середньої школи у 1985 р. поступив до Харківського інституту радіоелектроніки, який закінчив у 1992 р. отримавши спеціальність «Електронні прилади». З 1986 до 1988 рр. проходив строкову воєнну службу в м. Києві.
У 1992-1999 рр. навчався в Київській Духовній семінарії, після чого навчання продовжив в Академії.
З 1995 по 2001 рр. викладав у Київській духовній семінарії предмети «Церковне право», «Практичні настанови для пастирів», «Історію Руської Церкви».
У березні 1996 р. Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром, був висвячений у сан диякона, а пізніше – в сан священика. І 8 квітня 1996 р. направлений для служіння до Макаріївського храму м. Києва. 21 квітня 2000 р. призначений настоятелем парафії святителя Петра Могили, а в березні 2006 р. – настоятелем Макаріївського храму м. Києва.
З 1995 по 2001 рр. – відповідальний секретар журналу «Православний вісник».
З 1998 по 2001 рр. – головний редактор «Православної газети».
З 1999 р. – співзасновник й заступник Голови Всеукраїнського Православного Педагогічного Товариства.

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика