15 вересня, у день міста, Дніпродзержинськ отримав у подарунок справжню перлину – Соборну площу з пам`ятним знаком «Голгофа». Композиція складається з пагорба, який символізує Голгофу (діаметром 20 м в основі і висотою 3,3 м), і хреста з розп`ятим Христом Спасителем (висотою 9 м).

Проект та скульптуру створив відомий Дніпродзержинський скульптор Гарнік Хачатрян. Скульптура вилита з бронзи на Південному машинобудівному заводі Дніпропетровська. Вага скульптури з Христом Спасителем становить 8 тон.
Відкриттям пам’ятника закінчено роботи по облаштуванню Присоборної площі, частиною якої є скульптурна композиція «Голгофа». Зокрема, виконані роботи з улаштування центрального входу та облаштування зовнішнього освітлення на площі.

«Потрібність духовно-культурного центру, який створюється в Дніпродзержинську, сьогодні відчувається якнайвиразніше. Новий містобудівний ансамбль неодмінно буде гідно оцінений жителями міста і стане значимим місцем відродження і розвитку духовних цінностей. Вважаю, що духовно-просвітницький комплекс стане прикрасою як нашого міста, так і всієї Дніпропетровщини. Вірю, що вслід за преображенням Соборної площі станеться і перетворення наших сердець», – сказав єпископ Дніпродзержинський та Царичанський Володимир.
«Собори, церкви, культурні пам’ятки – це душа України. Доки жива душа – живий і народ», — сказав віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул під час відкриття об’єкту.

Зараз в наймолодшій єпархії Дніпропетровської області тривають роботі зі створення Духовно-просвітницького комплексу Дніпродзержинської єпархії. «Будівництво Дніпродзержинського Духовно-просвітницького комплексу проходитиме у п’ять етапів. У 2012 році відкрито єпархіальне управління. Завершено другий етап — будівництво Присоборної площі, прилеглої до Миколаївського кафедрального собору. Відкрито єдину в Україні архітектурно-скульптурну композицію «Голгофа». За 2 роки роботи зі створення Духовно-просвітницького комплексу Дніпродзержинської єпархії будуть повністю завершені», – сказав Олександр Вілкул.
Третій етап створення Духовно-просвітницького комплексу Дніпродзержинської єпархії включає в себе будівництво малого храму: хрестинної, трапезної та актової зали.
Наступний етап проекту (четвертий) – це реставрація пам`ятки архітектури національного значення – Миколаївського кафедрального собору, який збудований у 1894 році. Проектом реконструкції передбачено укріплення фундаменту та проведення внутрішніх і зовнішніх оздоблювальних робіт. Наразі розроблено проектно-кошторисну документацію. Роботи планується закінчити у 2015 році.
П`ятий етап – це створення в 2015 році Духовного центру. До складу центру будуть входити недільна школа та відділи єпархії по роботі з дітьми та молоддю. Проект на 100% фінансується за благодійні кошти.
«УНІАН-Релігії»

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика