15 вересня, з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, новим головним редактором офіційного видання УПЦ «Церковної православної газети» був призначений протоієрей Владислав Софійчук, настоятель Макаріївського храму м. Києва.

«Я щиро вдячний Блаженнішому Митрополиту Володимиру за призначення на цю посаду, за довіру, ― сказав отець Владислав у коментарі сайта “Православіє в Україні”. ― Робота на посаді головного редактора “Церковної православної газети” не є новою для мене. Протягом п’яти років, наприкінці 90-х, я вже виконував обов’язки головного редактора “Православної газети”».
Протоієрей Владислав Софійчук зазначив, що бути на чолі єдиного офіційного друкованого видання Української Православної Церкви — велика відповідальність і нелегка праця. «Знаю, скільки це забирає сил, і все ж сподіваюся, що з Божою допомогою, молитвами преподобних отців Печерських і за допомогою колективу, вже сформованого за час роботи пріснопам’ятного отця Лонгина, мені вдасться реалізувати ті завдання, які ставить перед нами Церква», — упевнений отець Владислав.
«Ви знаєте, я зайшов у корпус, і в мене виникло відчуття “дежавю”, ― поділився протоієрей Владислав Софійчук, ― повернення на 13 років у минуле — ті ж аудиторії, ті ж приміщення, де ми колись працювали. Навіть певна ностальгія з’явилася, оскільки це були мої перші кроки на послуху такого серйозного рівня. У 1999 році я закінчив Київську духовну академію, перед тим навчався в семінарії. А ще раніше отримав освіту у світському вузі, отримавши спеціальність “Електронні прилади”.
Мабуть, саме моя технічна освіта тоді й дала поштовх до того, щоб, будучи ще студентом духовної семінарії, почати видавати журнал. Ми разом із моїми друзями-семінаристами звернулися до викладачів КДАіС і запропонували запустити видавництво. Тоді, в 90-ті роки, ще не випускали жодного журналу… Таким чином, нас помітили і з часом запропонували видавати “Православний вісник”, а ми зайнялися ще й відновленням “Православної газети”. І навіть коли я відійшов від обов’язків головного редактора “Православної газети”, то з журналісткою не порвав. У нас на парафії (Макаріївський храм м. Києва) працює сайт, видається не одна газета. Я знаю, що той, хто колись почав займатися журналістикою, ніколи цього вже не залишить».
Протоієрей Владислав Софійчук був другом покійного архімандрита Лонгина (Чернухи) і про свого товариша згадує з теплом і трепетом. Вони дружили ще з семінарської лави. Отець Лонгин свого часу познайомив отця Владислава з його майбутньою дружиною, був свідком на їхньому весіллі і хресним батьком дітей.
Колектив «Церковної православної газети» вітає свого нового головного редактора з призначенням і бажає Божої допомоги в його служінні.
***
Протоієрей Владислав Софійчук народився 8 січня 1968 р. в м. Чернівці.
Після закінчення середньої школи в 1985 р. вступив до Харківського інституту радіоелектроніки, який закінчив у 1992 р. отримавши спеціальність «Електронні прилади». З 1986 р. до 1988 р. проходив строкову військову службу в м. Києві.
У 1992–1999 роках навчався в Київській духовній семінарії, після чого навчання продовжив в академії.
З 1995 до 2001 рр. викладав у Київській духовній семінарії предмети «Церковне право», «Практичні настанови для пастирів», «Історію Руської Церкви».
У березні 1996 р. Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром був висвячений у сан диякона, а пізніше — в сан священика. 8 квітня 1996 р. направлений для служіння в Макаріївський храм м. Києва. 21 квітня 2000 р. призначений настоятелем парафії святителя Петра Могили, а в березні 2006 р. — настоятелем Макаріївського храму м. Києва.
З 1995 до 2001 рр. ― відповідальний секретар журналу «Православний вісник».
З 1998 до 2001 рр. ― головний редактор «Православної газети».
З 1999 р. ― співзасновник та заступник голови Всеукраїнського православного педагогічного товариства.
Протоієрей Владислав є організатором і керівником православного руху «Спаси і збережи».
15 вересня 2013 р. — призначений головним редактором «Церковної православної газети».
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика